Wpis z mikrobloga

#programowanie Mirasy mam teraz wluj wolnego czasu. Połamałem noge ale to nie o tym chciałbym w czasie rekonwalescencji spróbować nauczyć się programowania, kolega mówił że najlepiej zacząć od C++? A co wy byście polecali, podrzucicie jakieś linki z kursami dla zielonych?
  • 49
  • Odpowiedz
@Szrapnel: w Symfonii są na początek takie proste przykładziki, że sam prosty kompilator C++ w exec'u wystarczy :D programy można nawet w Notepad++ pisać. No chyba, że chcesz grubiej zacząć, to może jakieś Visual Studio w wersji darmowej.
  • Odpowiedz
@Szrapnel: Co wy z tym C++ ostatnio? Od kilku dni wszyscy mówią, że słyszeli, że C++ dobre na początek i na dodatek chcą się go uczyć z książek sprzed 20 lat. xD

Język programowania to narzędzie. Narzędzie dobiera się do problemu. Także zastanów się, co chcesz w tym programowaniu robić (a.k.a. jakie problemy rozwiązywać), a potem dobierz jeden z pasujących języków.
  • Odpowiedz
Bedziesz na zwolnieniu 1 rok? Jeśli krócej, to programować na podstawowym poziomie sie nie nauczysz.


@biwalencik: No to mnie rozbawiłeś wybitnie, ja rozumiem że walczysz z konkurencją ale bez jaj. W pół roku na takim wolnym to można opanować nawet więcej niż same podstawy.

@Szrapnel: To od czego zacząć (i jak zorganizować naukę) zależy od tego co chcesz robić. No więc co byś chciał programować?
  • Odpowiedz
Np. Proste gry chciałby programować i może strony.


@Szrapnel: No tak jak chcesz programować proste gry i strony to C++ raczej nie jest tym od czego powinieneś zacząć.

Polecam ci uderzyć w C#, możesz w nim programować proste gry na prostych silnikach ale też skomplikowane gry na Unity, no i pozwoli ci też w miarę wygodnie programować aplikacje internetowe.

Alternatywnie możesz wziąć się za Pythona który do prostych gier nadaje się
  • Odpowiedz
@Szrapnel: Nie zajmuj się nimi oboma na raz, wybierz jeden. I co niby rozumiesz przez "wyższe" języki? C# i Python to języki bardzo wysokiego poziomu (abstrakcji).
  • Odpowiedz
@spotlessmind: Pamiętaj, że są różne rodzaje wskaźników. Co innego shared_ptr, co innego unique_ptr, a jeszcze co innego surowy wskaźnik. Wszystkie one, podobnie jak referencje, mają swoje zastosowania.
  • Odpowiedz