Wpis z mikrobloga

USA wprowadziło sankcje na Polskę - do czasu wycofania zmian w ustawie o IPN nikt z polskich władz nie będzie przyjmowany przez prezydenta ani wiceprezydenta USA.

Amerykanie grożą także wstrzymaniem finansowania wspólnych projektów wojskowych.

Jaki Polska ma interes w pogarszaniu stosunków z USA? Po co było robić propagandę sukcesu jakie to mamy dobre stosunki, żeby zaraz to wszystko #!$%@?ć wykłocając się o historyczne pierdoły?

Brawo, idioci. Co by tu jeszcze spieprzyć?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/amerykanskie-sankcje-wobec-polskich-wladz/qv9mme6?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2

#polityka #polska #usa #trojmorze #miedzymorze #dyplomatolki #januszedyplomacji #dobrazmiana #bekazpis #4konserwy #neuropa
  • 59
  • Odpowiedz
@tell_me_more: Jeśli pisze o tym Stankiewicz, to jest to bardzo wiarygodne.

No niestety, tak kończy się robienie polityki przy jednoczesnym ignorowaniu wszystkich ostrzeżeń i zastrzeżeń, bez planów awaryjnych. Szkoda, że obecnie miłościwie nam panujący rozumieją dyplomację jako "nikt nie będzie nam mówić co mamy robić" i "każdy kto nas krytykuje to zdrajca".
  • Odpowiedz
fake news


@Kruva: Taki "fake news", że wiceminister unika odpowiedzi na najważniejsze pytanie:

Dopytywany, czy jest taki "stan faktyczny", że do momentu interpretacji ustawy noweli ustawy o IPN przez TK nie ma szans na spotkanie np. między prezydentem Andrzejem Dudą a prezydentem USA Donaldem Trumpem, Cichocki odparł, że "nie było takich planów".


Nie "to kłamstwo, oczywiście, że jest to możliwe", "nie ma przeszkód prawnych ani dyplomatycznych aby takie spotkanie się
  • Odpowiedz
@Kruva: fake news, bo rząd twierdzi, że fake news? A pamiętasz, jak się zarzekali, że Węgry zagłosują za Wolskim, a potem Orban powiedział, że "nie mogło być zaskoczenia, bo informowałem Szydło kilka dni wcześniej" :)

A pamiętasz, jak Waszczykowski twierdził, że miał ekspertyzy, i do tej pory ich nie pokazali?

Sorry, takie czasy, że bardziej wierzę onetowi, niż MSZ.
  • Odpowiedz
@tell_me_more: No to bardzo mi przykro - bo fejki od Onetu nie są rzadkością. Ja jednak bardziej wierzę człowiekowi który ręczy za swoje słowa swoim nazwiskiem. Zresztą twierdzą że mają dokumenty to niech je pokażą, co stoi na przeszkodzie?
  • Odpowiedz
Jest różnica między ochłodzeniem relacji a sankcjami - dlatego uważam że to fake news


@Kruva: Onet twierdzi, że istnieje zakaz kontaktów dyplomatycznych pomiędzy wyższymi urzędnikami. Uważasz, że to fake news ponieważ wiceminister, zapytany czy taki zakaz istnieje, odpowiada że takie kontakty nie były planowane.

Link, który wkleiłeś, w żaden sposób nie udowadnia że to fake news. To raczej Twoja interpretacja tych słów jako negacji sankcji to fake news.
  • Odpowiedz
fake news

https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2051274,USA-wprowadza-sankcje-wobec-polskich-wladz-Wiceszef-MSZ-nie-bylo-zadnego-ultimatum


@Kruva: Bynajmniej.
Dementi rządu potwierdziło tą wiadomość.

Stwierdzenie "nie było ultimatum", oznacza politykę faktów dokonanych ze strony USA.
I politykę realizowaną przez media.

Chyba nikt nie wyobrażał sobie że będzie komunikat departamentu stanu że prezydent sojuszniczego kraju nie ma wstępu do Białego Domu?

Tak się nie robi.
Komunikat wysyła sie przez media, a jego potwierdzeniem są takie dementi i fakt że faktycznie naszemu prezydentowi nie uda się spotkać
  • Odpowiedz
@graf_zero: Ja też nie, dlatego jestem sceptyczny. Myślę że NYT lub Washington Post, które wspierają Izrael w tej sprawie, nie omieszkałyby się taką informacją podzielić.
  • Odpowiedz