Wpis z mikrobloga

@Chudzinx: to nie jest aż tak duża różnica. Na IMDB ogólnie wszystkie filmy są wyżej oceniane w porównaniu z filmwebem - średnio gdzieś tak o 0,5 oceny. Czyli na amerykańskim filmwebie Kształt Wody miałby ocenę gdzieś koło 7.0. To tak dużo?
@waro: być może, jednak po Oskarach się to spotęgowało tak jakby ta kupa metalu zmieniła film na gorszy niż był. Ot taki odruch Pawłowa - co Akademia pochwali, Wykopek musi oczernić bo przecież lewaki i same mudzyny i gejozy tam wygrywajo.
@Chudzinx: Dopóki słaby film sobie po prostu był - No to cóż , słabych filmów jest dużo, nie ma co się nad nimi wszystkimi pochylać. Ale jak wygra coś, co na to nie zasługuje to ludzie stają się bardziej rozsierdzeni. Co w tym dziwnego? Nie chodzi o jakieś lewactwo i gejozę, tylko że niezasłużona nagroda, świat niesprawiedliwy, Oscary tracą wartość.
@artpop: jak już mówimy o własnych odczuciach - dla mnie fabuła była nudna, wtórna i przewidywalna, a postaci były płaskie i tak napisane, ze nie przywiązałam się zupełnie do nikogo. Najbardziej poruszyła mnie piątoplanowa postać kota (Penelope?) którego smierć została obrócona w niezręczny półżart.

Są filmy, które mi się nie podobają, ale rozumiem, że poruszają istotne kwestie, są dobrze zagrane albo niosą ważny morał, przełom w kinematografii i są warte zapamiętania