Wpis z mikrobloga

Chce zmodyfikować swój plan, i na jakiś czas porzucić siady, albo robić je tylko raz w tygodniu. Zamiast tego, chce wrzucić izolowane ćwiczenia dla jednej nogi? Nie wiem jak to nazwać XD Chodzi o takie ćwiczenia jak bulgarian split squat, wykroki ze sztanga etc? Co prócz nich jest warte polecenia? Żeby wyrównać siłę nóg/jedna noga silniejsza od drugiej.

#mikrokoksy #silownia
  • 35
@Gr1mek:
Dobrze kombinujesz, siady kilka razy w tygodniu nie zawsze się sprawdzą. Ćwiczenia unilateralne to moim zdaniem mus w prawie każdym planie. Każda wersja split squatsów będzie okej. Bułgar jest jedną z trudniejszych wariacji. Zakrok, split squat, split squats z deficytu, ss na platformę, wykrok, wykrok chodzony, bułgar.
@Gr1mek: wahania sie zdarzają ;) ja robiłem 5x5@125 w jednym a w drugim ledwo na 120 xD ale jak chcesz siadać musisz siadać jedyne co to trzeba pracować nad słabymi ogniwami to co @bdm_bq napisał jest bardzo ok no i odpoczniesz troche. Można jeszcze spróbować siadów z pauzą albo na box squatów. Ewentualnie rózne zakresy powtórzeń albo raz ciężko raz lekko raz średnio. Mnóstwo możliwości.
@skonrad53: chłopie, to co wypisujesz to jakiś dramat (ostatnie zdanie w ostatniej wiadomości jedyne sensowne), weź nie radź ludziom jak masz to robić w ten sposób

@bdm_bq: nie mus, kwestia ooby

@Gr1mek: wykroki chodzone najlepsze jeśli chodzi o hipertrofię czworogłowych
@dzibril: "mus w prawie każdym planie" = "kwestia osoby" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

przy wstępnej ocenie funkcjonalnej nawet u bardziej zaawansowanych ZAWSZE sprawdzam unilateralny wzorzec ruchu i często ktoś kto siada 200+ nie jest w stanie zrobić bułgara z wymuszeniem antyrotacji i obciążeniu 20kg. Już nie mówiąc o zachowaniu względnej symetrii lewa-prawa podczas ruchu. U osób początkujących/średniozaawansowanych wieje metr od ziemi i nie są w stanie utrzymać
@dzibril:
Zawsze jestem otwarty na dyskusje, mogę nie mieć racji.
Nie mam pojęcia jak to wygląda aktualnie, siadam teraz jedynie boxy i fronty do 160x2 więc myślę że high bar pod 200 stoi. Maks na low to 215 przy 86kg wagi. Do końca roku celuje w 180/210/220 f/hb/lb ale zobaczymy, jestem raczej z tych z mocnym ciągiem a słabym siadem.
@bdm_bq: Tak teraz przeczytałem co napisał dzibril

to niech robi codziennie 100 przysiadów na 90-100%RM, wtedy to będzie praktyka

i dochodze do wniosku ze moze @Gr1mek: poprostu przesadził z intensywnością... skoro pisze ze

jak miałem siłę to robilem 127,5kg 3serie po 2 repy. Tydzień wcześniej 125 kg 3-4 serie po 3 repy. ))¯(ツ)

zwyczajnie jest zajechany
@bdm_bq A jaki zakres powtórzeń/serii? Pytam, ponieważ jak na swój wzrost, mam już bardzo duże uda. Problem se spodniami here(talia lajtowo, uda rozjebundo). I nie chciałbym ich jeszcze bardziej rozbudowywać. Niski zakres powtórzeń? Do 5 repow, przy wiekszym ciężarze? Żeby poprawić siłę/wzorzec/slabe ogniwa, ale jakoś ograniczyć rozbudowę mięśni. Czy jest to możliwe
@Gr1mek:
Zależy od tego jaka objętość jest już wpakowana w nogi. Ciężko powiedzieć, nie ma jednego schematu, to musi tworzyć rozsądną całość z resztą treningu.
@bdm_bq Obecnie siedzę na texsasie, siady w pon 5x5, w sro mam lekkie serie 2 serie 5 repow, piatek sila ale to już jak czuje powinno być 1x5, ale to zmieniam. Jak pisałem, jak wejdzie.2-4seri po 2-3repy. Jakaś podpowiedź, nakierowanie, i sobie resztę ogarne. Na zasadzie prób i błędów. Nie wiem czy doliczać do tego cardio i jedne zajęcia z boksu