Wpis z mikrobloga

#ukrainiec #nosacz
Rozumiem ze memy o polakach moga byc smieszne, bo wytykamy sobie pewne stereotypy, przywary polskiego charakteru - no spoko, trzeba umiec sie z siebie smiac.

Czy ktos mi moze wytlumaczyc o co chodzi z memami z ukraincami? Mozna sie posmiac ze smiesznie mowia koslawym polskim, ale ze nabijac sie z kogos kto migruje do obcego kraju by poprawic swoja beznadziejna sytuacje ekonomiczna?
Co w tym #!$%@? jest takiego smiesznego?
  • 5
@pafcyk nic nie jest śmiesznego. To sztuczny twór (straw man) mający na celu tzw "character assassination". Chodzi o to aby jeden symbol mający negatywny wydźwięk wszedł do wiedzy potocznej aby mógł być używany do obsmarowania kogokolwiek z danej grupy społecznej niezależnie od tego jak wartościowo się wypowiada. Przykład - Lepper to wieśniak, radykał, niewykształcony - użyto tego triku aby go zdyskredytowć w oczach ludzi gdy wypalił o terrorystach w Klewkach. Pelikany to
@silentpl: dosyc przewrotna teoria - jedyne z czym sie zgodze to to, ze zarowno w tym calym straw man, jaki w satyrze sie pewne cechy uwypukla. Ja bym dalej nie brnal z analiza w tym kierunku bo po prostu mi sie wydaje ze mechanizm jest znacznie prostszy.

Przykladowo taki jegomosc @TJMonster na pewno sie czuje podskórnie, wewnętrznie nieco lepiej plusujac ukrainskiego mema, w mysl zasady ze uszczesliwia mnie to ze ja
@pafcyk: Widzę, że zrobiono mi już profil psychologiczny XD. Memy z nosaczem i testovirona też lubię, i co teraz? Jestem masochistą? Polacy wcale nie są lepsi od Ukraińców, w zasadzie jedna liga, ale memy często są po prostu zabawne. Musisz mieć bardzo smutne życie.
@TJMonster: starty no offence, akurat sie nawinales, wiec posluzylem sie toba jako przykladem.( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie kumasz - nosacz i testo to inna liga. Smiejemy sie z pewnych cech charakteru. A ukraincy? co wysmiewamy w nich? oprocz tego ze maja ekonomicznie gorzej niz my? i ze sie smiejemy z ich aspiracji i ambicji poprawy sytuacji?

Z pewnym naukowym zacieciem, staram sie po prostu wniknac, co sprawia