Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Mirki, co sądzicie? Mój brat uważa, że powinnam rysować realistycznie, bo takie jest lepsze od rysowania nierealistycznego itp. Pomimo, że sobie z tym dosyć dobrze radzę to i tak nie sprawia mi to tyle radości co rysowanie ,,nierealistyczne" pomimo, że idzie mi gorzej. I do sedna, chodzi mi o to, rzeczywiście warto skupić się na realizmie, a ,,nierealizm'' kontynuować jedynie jako zajęcie w wolnym czasie?
#rysujzwykopem #rysowanie
  • 16
  • Odpowiedz
@Lucy01 Nie słuchaj żadnych rad w tym temacie. #!$%@? się znają a każdy chce podejmować decyzje za Ciebie. Rób to w czym czujesz się pewnie i co lubisz, to Twoje życie i Twoje wybory. Powodzenia ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@Lucy01 Zależy jak ten realizm wygląda. Tzn najpierw trzeba się nauczyć rysować realistycznie, z natury, żeby potem móc z powodzeniem rysować nierealistycznie.
  • Odpowiedz
@Lucy01: ja rozumiem. Rysowanie realistyczne jest odtwórcze, z resztą rysowanie hiperrealistyczne często polega na rysowaniu prosto ze zdjęcia, które też jest już jakimś utrwaleniem rzeczywistości. Jeżeli czujesz, że wykształca ci się jakiś styl, to fajnie i chyba w takim kierunku powinnaś podążać.

Z drugiej strony, rysunek studyjny (realistyczny, z natury) to jednak podstawa i punkt wyjścia do jakiegokolwiek innego rysowania. Żeby umieć np. narysować karykaturę trzeba wiedzieć jak narysować rzeczywistość (
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Bo chodzi mi głównie o to, że gadanie: no spoko spoko, ale realizm lepszy, demotywuje. Poniekąd rozumiem, że komuś się bardziej podoba realizm, ale jak ktoś mówi, że to co robię jest suabe tylko dlatego, że nie jest realizmem to mnie coś bierze xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@alamiodek: no właśnie rysowanie z natury bardzo lubię i ogarniam przynajmniej podstawy. Chodzi mi o ten nacisk na rysowanie super i hiperrealistyczne, bo cokolwiek innego jest pokazem braku umiejętności i jest po prostu bezsensowne xD
  • Odpowiedz
@Lucy01: a. Z moich obserwacji hiperrealizm najbardziej cenią ludzie, którzy się na sztuce nie znają, a za najdoskonalszą postać artysty rysującego uważają tę, którą jest aparat fotograficzny na nóżkach, bo niby co lepszego w sztuce można osiągnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Prawda jest taka, że hiperrealistą może być każdy, a takim Picassem już nie
  • Odpowiedz
@Lucy01: sztuka przypominająca fotografie, to żadna sztuka. Biorąc pod uwagę, że hiperrealizm, to zestawienie(w malarstwie, tym się osobiście zajmuje) 2 opozycyjnych kolorystycznie plam, to wybitnego kunsztu tu nie widzę. Uczynienie atrakcyjnym zniekształcenia rzeczywistości a'la Bacon to dopiero sztuka.
Ps.polecam twórczość np.Loribelle Spirovski(bardziej wspólczesna)
  • Odpowiedz
@Lucy01: braj sie #!$%@? zna. Nie wiem co rysujesz, ale warto często skrobać realistycznie w celach treningowych. Anatomia to podstawa nawet przy mangoludzikach czy stripach komiksowych.
  • Odpowiedz
@Lucy01: imo powinno się robić oba na raz. Wiedząc jak wygląda rzeczywistość można ją lepiej modyfikować i stylizować. Znowu robić sam hiperrealizm jak się nie chce to nudna i można się zniechęcić
  • Odpowiedz