Wpis z mikrobloga

- Halinka śpisz?
- Śpię, bo co?
- Bo ja nie mogę.
- Co znowu?
- Halinka, bo ja nie mogę zrozumieć jednej rzeczy, co mnie prześladuje.
- Niby czego?
- Dlaczego ten Paździoch, to taka menda i świnia jest.
- Wiesz co? Ty nudny jesteś.Ty mnie pytasz o to, co tydzień od 30 lat.
- Halinka, bo ja od trzydziestu lat pojąć nie mogę, po co w ogóle takie coś Pan Bóg stworzył.
- Ferdek, a po co Pan Bóg stworzył muchę?
- No właśnie po co? Albo takie stonkę ziemniaczaną, po co?
- Po jajco jełopie. Dobranoc.
- (Głęboki wydech) Halinka ja rozumiem, ja żem sam święty nie jest, ale przecież taki Paździoch to jest przecież normalne obrzydlistwo. Po co w ogóle takie coś jest? Ja rozumiem jeszcze, jakby to on miał źle. Ale co, mieszkanie ma, samochód ma, telewizor ma, pieniądze w bankomacie ma. Sam, żem widział jak wybierał.
- No szkoda, że ty nie masz z czego wybierać.
- Kurde, jak ja go nienawidzę... i po co w ogóle takie coś jest... Po co? Dlaczego on taki jest?
- Ferdek, nie wiem dlaczego on taki jest no! Może miał trudne dzieciństwo. I w ogóle ja ciebie proszę, skończmy ten temat, bo ja za siebie nie ręczę.
- Widzisz Halinka? Jak tylko się o tej mendzie zaczyna rozmowa, od razu konflikty się same rodzą. To jest Halinka zło chodzące, trzeba by go wyeliminować.
#heheszki #zawszesmieszy #swiatwedlugkiepskich
r.....k - - Halinka śpisz?
- Śpię, bo co?
- Bo ja nie mogę.
- Co znowu?
- Halinka...

źródło: comment_HRlM2cDkfpvSa3Phgeckk0S4J7sPw8tv.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina: Może dlatego, że szkoda marnować czasu na oglądanie nudnych, dublujących się, prostackich żartów i słuchać nagranego śmiechu (bo widz jest głupi i nie wie co jest śmieszne) tylko po to, żeby doszukać się w tym bagnie jakiejś jednej głębszej myśli?
  • Odpowiedz
@ciezka_rozkmina: Możliwe. Możliwe też, że Ty widzisz je tam gdzie ich nie ma bo chciałbyś, żeby to był mądry serial :)

Wg mnie jak ktoś chce złapać trochę kultury to bierze do ręki książkę, ogląda dobry film albo idzie do teatru. Pozostali, którzy nie chcą i tak nie wyłapią z serialu tych głębokich myśli a raczej tylko płytkie żarty.
  • Odpowiedz
Wg mnie jak ktoś chce złapać trochę kultury to bierze do ręki książkę, ogląda dobry film albo idzie do teatru.


@Elitek: Kultura to nie tylko tzw. kultura wysoka. Czy czytając ambitne książki i oglądając niszowe lub stare filmy nie można równocześnie doceniać udanych dzieł kultury masowej? Moim zdaniem jedno nie wyklucza drugiego. Dla mnie są chwilą przerwy i miłą odmianą np. od ciężkich w odbiorze filozoficzno-okultystycznych dzieł Alistera Crowleya. Co więcej,
  • Odpowiedz
@resorak: jeszcze dodam że każdy znajdzie w tym serialu to co chce. Człowiek głupi, nie oczytany żyjący z dnia na dzień zobaczy tylko głupią komedię a człowiek oczytany i inteligenty, znający realia zobaczy w tym serialu bardzo dużo, masę nawiązań do różnych dziedzin oraz polskiej rzeczywistości. Ten serial to dziedzictwo bo na przestrzeni tych 20 lat bardzo dużo się w Polsce zmieniło.

Gorzka satyra o Polsce i Polakach, mało to takich
  • Odpowiedz
@Elitek: w pewnym wywiadzie Grabowski powiedział, że ten serial krytykują najchętniej osoby, których takie tematy mogłyby dotyczyć. głupich ludzi to śmieszy, dla inteligentnych to bardzo dobra satyra polskich zachowań, jakich w blokach jest pełno. ale to osoby, które są ciut wyżej niż głupi a za nisko by być inteligentnymi, krytykują ten serial najchętniej z braku dystansu i obawy, że to o nich.
  • Odpowiedz
@susuke15 Jakie mądrości? A choćby odcinek z wierwiółką poruszający temat uzależnienia i wykluczenia społecznego.
Postać Pana Badury jako archetyp mistrza Zen. Nawiązanie do Świętej Góry Alejandro Jodorowsky'ego w odcinku, w którym Ferdek w roli ucznia z Badurą przedstawiającym Alchemika zrzucili pieniądze z Mount Everest. Takich smaczków jest dużo tylko trzeba mieć odpowiednie podstawy wykształcenia i wiedzy by je wyłapać. Ja sam pewnie większości nie ogarnąłem.
  • Odpowiedz