Wpis z mikrobloga

@piker: Tak aps-c! Kiedyś myślałem, że tylko FF można zrobić dobre zdjęcia, ale to była głupota z mojej strony :-) Użyłem kitowego obiektywu wartego 1000 PLN 18-55 mm fujinon ze światłem 2.8-4, ogniskowa musiałabyć około 35 mm dla aps-c czyli 50 mm na pełnej klatce. Dokładny opis sesji Tutaj
  • Odpowiedz
@darkelf: dzięki, mam mm, ale nie dbam o ten portal, wpadam tam czasem jak mam zlecenia komercyjne w innych miastach niż mieszkam i podczas tych zleceń zdarzy się mieć trochę wolnego czasu, w tedy szukam modelek :) Tak właśnie znalazłem dziewczynę z tego zdjęcia
  • Odpowiedz
@darkelf: no do dupy jest insta i wszelkie social media pod tym kątem.. przecież to tylko sutki, a w dodatku piękne:) z męskimi nie ma problemu, ta cała sprawa jest słaba. Wrzucam wersje bez cenzury na swoją stronkę
  • Odpowiedz
@ukrytysmok: ze stronki własnej zrezygnowałem, mało kto wchodzi, tylko jak podeslesz linka, ja głownie publikuje na 500px ale po pogorszeniu sie portalu zacząłem na deviancie i insta, tylko na insta trzeba cenzurę :)
  • Odpowiedz
@darkelf: no fakt, zgadzam się z Tobą. Ciężko ze stronką, będę próbował o nią zadbać dopiero. W ogóle większość zleceń dostaję pocztą pantoflową, tak naprawdę teraz zaczynam dbać o marketing w internecie
  • Odpowiedz
Fuji xt2 i


@ukrytysmok: Wow? APS-C? Spodziewałem się, że FF i jakaś jasna stałka. Jaka ogniskowa i przesłona jak można wiedzieć?

@piker: jakość zdjec, szczególnie tych modelkowych, nie zależy od sprzętu tylko od światła i współpracy :)
  • Odpowiedz
@darkelf: też niestety trzeba zbierać followersów, żeby mieć jakieś zasięgi + wszędzie wrzucać, mimo prac na wysokim poziomie, ale zresztą tak jest we wszystkich social mediach.
  • Odpowiedz
@urak666: Niestety, to jest jedna z rzeczy, która mnie trochę męczy bo wolałbym się skupić na samych zdjęciach, ale wiem, że prawda jest taka, że odpowiedni marketing w social mediach może Ci dużo pomóc. Są zapewne świetni artyści, którzy nie mają co włożyć do garnka bo kompletnie nie ogarniają marketingu i nie mają charyzmy, a są ludzie robiący gnioty i zarabiający dobrą kasę, taki świat.
  • Odpowiedz
@piker: jakość zdjec, szczególnie tych modelkowych, nie zależy od sprzętu tylko od światła i współpracy :)


@darkelf: > @piker: Tak aps-c! Kiedyś myślałem, że tylko FF można zrobić dobre zdjęcia, ale to była głupota z mojej strony :-) Użyłem kitowego obiektywu wartego 1000 PLN 18-55 mm fujinon ze światłem 2.8-4, ogniskowa musiałabyć około 35 mm dla aps-c czyli 50 mm na pełnej klatce. Dokładny opis sesji
  • Odpowiedz
@piker: pierwsze zdjęcia modelkowe robiłem 9 lat temu olympusem e-520 z obiektywem za 100zł (manualnym), nadal mam je w PF i nie bardzo widać aby były gorsze od tych robionych d-610 z 85/1.8, generalnie fotografowie dzielą się na dwie duże grupy: 1) tych, którzy gadają o sprzęcie 2) tych, którzy robią zdjęcia
  • Odpowiedz