Wpis z mikrobloga

@Psibob ja zacząłem biegac od 2km. Tempa nie pamiętam ale początkowo tempo nie ma znaczenia. Byle bys przebiegł to co zaplanowales. Obecnie biegam do 10km tempem srednim 6min/km czyli rowno godzinkę uwazam to tempo za bardzo dobre nie za szybko nie za wolno jak na nie-sportowca, i oczywiście co kilka dni. W zime bieżnia na siłowni
@Blitzkrieg_93: Jak ktoś zaczyna to 4-5min/km to jest bardzo szybkie tempo. Oczywiście zależy w jakiej formie jest OP.
@Psibob: Nie napisałeś co jest twoim celem. Chcesz schudnąć? Czy chcesz biegać biegi uliczne? Jeśli tak to jakie? 5km, 10km? Połmaraton, maraton? Masz nadwagę? Biegałeś kiedyś?
@nalej_mi_zupy: Zaczynam biegać 1 raz w życiu. Ja na razie biegam/truchtam tempem 7:30. Jeden trening to 25 - 30 minut.
-
Cel to przede wszystkim schudnąć 10 kg, a w dalszej perspektywie może będę brał udział w jakiś biegach, ale na razie raczej nie dłuższych niż 10 km.
@Psibob: Na razie na tempo nie patrz. Staraj się biegać na czas a nie na tempo/dystans. W pierwszych 2 miesiącach niech twoim celem będzie przebiegnięcie godziny bez zatrzymywania się. Potem zaczniesz się przyglądać swojemu tempu. Generalnie w biegach ulicznych na 10km z tempem 6min/kim przybiegniesz bez wstydu w połowie stawki.

Jak masz nadwagę to szanuj kolana, bo przy dłuższych dystansach można sobie zrobić kontuzję którą się leczy 2 miesiące. Jak masz
@Psibob: Ja zaczynałem od pętli 2,6km bo taką mam koło domu. Pamiętam, że przebiegłem bardzo powoli 400m i byłem mega podjarany, tempo pewnie coś koło 6:30/km, mogę tylko podejrzewać bo ani zegarka wtedy ani stravy/endomondo.
@Blitzkrieg_93: 4:50-5:00/km to jest mega szybko jak na początkującego, większość do 4:00/km na 2km nie dojdzie nigdy.
@Psibob: w listpoadzie zaczalem plan na godzine biegu, pod koniec stycznia zrobilem dyszke w 57:20.
Biegam co dwa ni teraz, dyszka ponizej godziny. Tyle mi styka by nie czuc zmecznia, czuje ze sadelko sie pali, jak spali sie wiecej to moze te 50 minut pokonam.
@Psibob: 1-2 tygodnie biegaj systematycznie ale z delikatnym urozmaiceniem treningu. A później ..: jeśli chcesz widzieć efekty dobrze byłoby mieć jakiś plan od kogoś kto się na tym zna. Uważam ze bieganie samo w sobie bez planu jest bez sensu