Wpis z mikrobloga

#piwowarstwo co tam mireczki dziś montujecie? bo u mnie ciasteczkowy brown porter, liczę na dużo ciasteczek, orzechów, czekolady, kawy i niestety alkoholu bo coś #!$%@?ło mi wydajność w kosmos xD. w zasypie same moje ulubione słody specjalne, plus cookie od vikinga - ktoś już z niego robił?

zasyp na 12l:
2,4kg Pilzneński
250g brown (xD kto mi zabroni)
150g Biscuit
150g Coffee 250
100g Pszenica prażona

chmielenie magnum 10g na 60' xD. drożdże - 0,7l startera FM13 irlandzkie ciemności. zacieranie na wytrawnie, bo czytałem że drożdże płytko odfermentowują. czytałem również że odfermentowują bardzo głęboko xD zamierzam teraz całą serię ciemnych piwek urobić na tych grzybkach. jutro whisky stout, za jakieś 3 tygodnie tropical i milk stout, a jeszcze w międzyczasie klasyczny draj. no i mam dwa kilo wędzonki kiełbasianej z buku z której też chcę zrobić stouta. a jakbym lubił risy to bym jeszcze risa uwarzył. ale nie lubie xD będzie co pić! #topibu
  • 9
cookie od vikinga - ktoś już z niego robił?


@TOP___BK: łooo Panie, tak mi podszedł że waliłem go wszędzie jak pszenicznego dla piany. A American wheat rewelacyjny mi z nim wyszedł xD
@TOP___BK ja zamierzam go użyć do jopejskiego. Już rozpędzam od 2 warek drożdże żeby mi dały radę przy 45-50BLG. Dzisiaj była żytnia IPA, filtracja trwała 2h więc nie najgorzej jak na żyto ;)