Wpis z mikrobloga

Witam serdecznie!
Chciałbym prosić o radę Was, Wykopowiczów, bo wiem, że wiele osób ma pojęcie na różne tematy, stąd liczę, że znajdę tutaj parę porad dotyczących mojego problemu.
Otóż na platformie Steam prowadzę grupę, posiadającą na moment kiedy piszę post 21,444(grupa 17 marca będzie miała 3 lata). Organizuję tam różne, darmowe konkursy przeważnie o skiny, gry, tak do wartości maksymalnie 20zł na konkurs(konkursy średnio co tydzień). Zapytacie, skąd biorę na to środki? Z reklam. Staram się pisać maila do różnych stron począwszy od jackpotów, sklepów ze skinami aż do stron powiązanych ze sprzedażą sprzętu komputerowego. Przeważnie odzew dostaję od tych pierwszych. Za taką reklamę miesięcznie jestem w stanie zainkasować 30-35€ w skinach(niejako "walucie" w grze, możliwa później do spieniężenia). Reklama na grupie Steam wygląda tak, że docieram do członków grupy przez ogłoszenia/wydarzenia tworzone przeze mnie, w których zawieram teksty reklamowe wraz z adresami stron. Jednak nie udaje się jednak otrzymywać takich sum regularnie. Bywają dwu, trzy miesięczne przerwy w reklamach, ponieważ jest to mocno niedoceniana forma reklamy, mimo, że zasięgi potrafią oscylować do 5-6 tysięcy na jedno wrzucone ogłoszenie/wydarzenie. Wiadomo, ze jest to zasięg chwilowy, nieporównywalny ze stałym zasięgiem na Youtube, jednak moim zdaniem nie jest on mały.
Teraz moje pytania do Was. Co zrobilibyście na moim miejscu? Próbowalibyście kontynuować rozwój grupy(w tej chwili bardzo ciężko, od 2 miesięcy liczba członków pozostaje bez zmian)? Zwiększyć intensywność szukania podmiotów do możliwej reklamy? A może w drugą stronę, o której zacząłem myśleć, czyli nad sprzedażą grupy? Wiem, że brzmi to dosyć "dziwnie", bo jak można sprzedać grupę na Steamie, jednak skoro coś przynosi, może przynosić zysk, to dlaczego by nie? Kolejnym pytaniem byłby sposób sprzedaży i gdzie mógłbym ogłaszać się z tym?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, liczę na porady. Jeżeli jakaś kwestia byłaby źle lub niewyraźnie sformułowana, proszę pisać, wszystko postaram się wyjaśnić.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich czytających wpis.

#csgo #biznes #pieniadze #pytanie
  • 2
@Yhymek: Jeśli chodzi o sprzedaż, to możesz na zarabiam.com spróbować, tam pewnie kupca znajdziesz.
Ale na Twoim miejscu bym tego nie robił, o ile to lubisz i jest to dla Ciebie bardziej hobby niż praca (w sensie podejścia, nie zarobkowym oczywiście :) ), to rozwijaj dalej, nawet jakby miało to być strasznie mozolne :)

Ja kiedyś prowadziłem kilka grup na FB, zajmowało to mnóstwo czasu, a zysk był może 50 zł/miesięcznie