Wpis z mikrobloga

#python #pythonpomoc Zarządzanie wyjątkami

nie działa

try:
n = str(input("Enter a string: "))
except ValueError:
print ("That is not a string")

działa
try:
n = int(input("Enter an integer: "))
except ValueError:
print ("That is not an integer")

Ktoś wie czemu tak jest?
  • 25
  • Odpowiedz
@alex-fortune: @foxbond: ubolewam nad tym i java przy pythonie wydaje mi się dużo lepiej przemyślana. Po prostu musze się pytonka nauczyć tak czy siak i niestety tylko sobie mieszam :/

try:
n = str(input("Enter an string: "))
except ValueError:
print ("That is not an string")

Jak wpisuję 10 to nie wywala błędu. Czyli liczbę 10 zapisuje jako stringa?
  • Odpowiedz
@DILERIUM: przynajmniej widzę gdzie są logiczne bloki kodu i nie musze martwic sie czy #!$%@? o jedną spacje za dużo xD to nie jest kwestia estetyczna, to jest kwestia praktyki i wygody, jak się kodzi w danym projekcie w 4-5 programach jest to wielce pomocne
  • Odpowiedz
@alex-fortune: głupoty jakieś gadasz, bo nie ma żadnych problemów ani z ogarnięciem logicznych bloków, ani z pracą na wielu edytorach, ani z liczbą spacji. Ale nie będę ciągnąć tematu, bo pewnie z pythonem nie miałeś do czynienia i gadasz co Ci się wydaje.
  • Odpowiedz
@DILERIUM: piszę w prawie piętnastu językach ( w tym w pythonie ), to raz. Dwa - spróbuj ten sam skrypt na przestrzeni czasu edytować w PyCharmie, nano, vimie i np Sublimie i za pół roku napisz mi jak wrażenia.
  • Odpowiedz
@alex-fortune: nie wiem czy wiesz ale to jest znany cytat twórcy pythona "we are all consenting adults" odnośnie ograniczeń tego języka. idea jest taka, że skoro jesteś dorosły i wiesz co robisz to już twoja sprawa, co mi akurat bardzo się podoba w pythonie
  • Odpowiedz
@filozof900: Znam ten cytat, oczywiście. Uważam, że jest debilny. Powodzenia w implementowaniu enkapsulacji kiedy nie masz modyfikatorów dostępów np.

,,But we're all adults!!" - #!$%@? prawda, praktyka w bardzo dużych projektach pokazała mi, że jeśli nie narzucisz mocnego kontraktu, to zawsze znajdzie się ktoś, kto powoli ale sukcesywnie będzie korodował strukturę przez ,,niekonwencjonalne" rozwiązania, czego efektem - w najlepszym przypadku - jest zaoranie tej partii do zera bo już się nic
  • Odpowiedz