Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Skąd się wzięło to głupie #!$%@?, że praca to musi być twoja wielka pasja i hurr durr rób wielką karierę? xD Gadają tak chyba tylko oderwani od rzeczywistości albo to 5%, któremu się rzeczywiście udało. To takie dziwne, że ktoś traktuje pracę tylko w kategoriach zarobku, więc patrzy głównie na to, ile dostanie? Od pasji i zainteresowań jest czas wolny, a najlepiej się te pasje realizuje, jak ma się trochę kasy.
Pytam na jakie studia iść, żeby dobrze zarabiać, a w odpowiedziach tylko wielcy idealiści o tym, jak to trzeba mieć do wszystkiego pasję, a kasa sama przyjdzie, aha xD
Studia z wielkiej pasji, a potem pasjami mycie talerzy na zmywaku xD

Ktoś mi sensownie odpowie, czego się warto uczyć, co się opłaca finansowo, bez głupot typu "miej pasję"?
#praca #studia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
  • 18
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: też z tego kisnę. Wiadomo, że w życiu nie chodzi też o to, żeby faktycznie przez te 8h robić coś czego nienawidzisz. Zależy też w sumie o jakiej pracy mowa. Jeśli chodzi o te sławne programowanie, to tam trzeba się stale rozwijać. A wiadomo, że jeśli tego nienawidzisz, to nie będziesz chciał czasu wolnego poświęcać na dokształcanie się i rozwijanie w tym kierunku. Co za tym idzie - będziesz
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania bardziej może chodzi o to, że warto wybrać pracę, która Ci przypasuje predyspozycjami, osobowościowo, nawet temperamentowo, bo inaczej wypalenie zawodowe gwarantowane. Ja się zgadzam, że praca służy do zarabiania i tyle, ale jednak zajmuje te 8h dziennie, wiec lepiej robić coś co Ci odpowiada i się w tym dobrze czujesz.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja w mojej robocie mam do czynienia z automatyka, elektronika, mechanika i nigdy nie robie twoch rzeczy identycznych. Na tyle polubilem te robote, ze chce zrobic studia zwiazane z tym co robie. Czyli mam hobby na 8h dziennie i dobrze za to placa ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania Ja generalnie kieruję się zasadą, że jak się za coś zabieram, to robię to z kilku powodów, nawet jak 1 z motywów przestaje mnie kręcić, to nadal zostają mi że 3 inne motywacje. Ważne jest tylko to, że w robocie spędzasz 8-10 godzin dziennie 5 albo 6 dni w tygodniu. Jeżeli tego nie lubisz, to jaki jest twój komfort życia? Co ci da oglądanie filmów w weekend czy wyjazdy na
  • Odpowiedz
Ale czce pierdoenie. To chyba oczywiste ze idealnym jest gdy praca jest pasja. Zarabianie na przyjemności? Co chcesz wiecej od zycia? Wiemy, że to mały procent ludzkości. Znacznie większy odsetek to ludzie tolerujący swoja prace i będący dobrymi w danej dziedzinie. Zazwyczaj taki układ przynosi wymierne zyski. Co w tym dziwnego że ktoś ci radzi żebyś wybrał najlepsza opcje?
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: Mam tak samo. Wolę zarabiać mniej, ale robić coś, co naprawdę lubię, ba, czasem moje obowiązki są wręcz przyjemnością (i dlatego mam trochę zaległego urlopu i zrobionych nadgodzin, ciągle pracuję za dużo xD). Współczuję ludziom, którzy nie lubią swojej pracy, zmuszanie się codziennie do robienia czegoś, czego się nie chce robić, musi być męczące.


@AnonimoweMirkoWyznania: Nie musi to być Twoja pasja i nie musisz robić wielkiej
  • Odpowiedz