Wpis z mikrobloga

Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na marzec 2018

Jak każdego pierwszego dnia miesiąca przyszła pora na nowe polecane zestawy. Nie znasz się Mirku czy Mirabelko na komputerach, ale potrzebujesz nowego blaszaka, monitora, obudowy, myszki czy klawiatury? Nie ma sprawy - przedstawiamy gotowe listy części w różnych przedziałach cenowych (od 1000 do 5500 złotych) oparte na AMD lub Intelu oraz w różnych standardach (ATX i mITX). Wystarczy wybrać interesujący nas segment i udać się do sklepu. W razie pytań zawsze chętnie pomożemy - czy to na mirko, czy prywatnie.

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_marzec_2018

Z ogłoszeń parafialnych:
1. Podobnie jak w miesiącu poprzednim, niczego więcej ponad GeForce GTX 1060 6 GB nie zdecydowaliśmy się polecać. Cena średniego Pascala i tak jest zawyżona, ale różnicę 250 zł (1300 → 1550) jeszcze można przeboleć. W przypadku GTX 1070, który powinien kosztować poniżej 2000 zł, podstawowe modele chodzą obecnie po 2600 zł, więc dopłata jest już skandalicznie wysoka.
2. Pentium G4560 nareszcie wrócił do początkowej ceny tzn.: ~220 zł, więc Pentium G4600 wypadł z zestawienia. Poza tym, mocniejsze procesory ładnie potaniały m.in.: Core i5-8400 można dostać za około 750 zł, podobnie sprawa wygląda z Ryzen 5 1600, a Core i5-8600K widziałem nawet za 999 zł.
3. Ryzen 3 2200G trafił do zestawienia, ale porównując konfiguracje za 1500 zł Intel/AMD pamiętajcie, że pierwszy dostał GTX 1050 kosztem Pentiuma i 4 GB RAM, drugi natomiast ma ogólnie mocniejszy CPU oraz 8 GB RAM, ale został na iGPU. To dwa zupełnie inne podejścia.
4. SSD są w coraz lepszych cenach, widać w ostatnich miesiącach tendencję spadkową. Dlatego powoli żegnamy 120/128 GB i coraz więcej mamy 250 GB w tych samych progach cenowych, co przed miesiącem.
5. Pamięci RAM niestety nie tanieją, to wciąż bardzo wysoki poziom. Trzeba szukać okazji albo czekać...

Jakieś pytania, sugestie? Wołajcie i piszcie śmiało!

#purepc #komputery #pcmasterrace #technologia #hardware
PurePCpl - Jaki komputer kupić? Zestawy komputerowe na marzec 2018

Jak każdego pie...

źródło: comment_SaDaR6Imtz75DPe7Ca8B8k1e6yn4W8dl.jpg

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
W przypadku GTX 1070, który powinien kosztować poniżej 2000 zł, podstawowe modele chodzą obecnie po 2600 zł, więc dopłata jest już skandalicznie wysoka.


@PurePC_pl: ostatnio w morele wrócił mój 1070, z ceną 3300(płaciłem chyba z 2300 xDDD), teraz patrze - już niedostępny XD nie mogę uwierzyć że są desperaci co kupują karty za takie kwoty
  • Odpowiedz
@RPG-7: Są górnicy, są osoby robiące zakupy na FV raz na 2 lata. Ich to zbytnio nie obchodzi, tak długo jak nie przekracza 3500~ zł netto (z powodu wejścia do środków trwałych)... ;) No ale wiadomo, wszyscy chcieliby już powrotu do normalności.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Borze Tucholski, chciałem wymieniać GPU ale widzę że ceny za cholerę nie chcą spadać. No cóż, mój GTX980 będzie musiał jeszcze trochę wytrzymać na taktowaniu 1500 MHz ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Te ceny są abstrakcyjne ^,^
Dlatego obecnie siedzę na kompie który pomagaliście wybrać młodszemu mnie na forum :D
Q6600@3,2Ghz + Mugen(pamiętam jak na forum wszyscy odradzali Quada do grania i tylko C2d bo sie lepiej kręci haha), p5k pro, Corsair 520, 2 dyski Samsunga po Tb każdy- każdy w bad sectorach xD, była 8800gt artefakty ;< -później kupiłem za 50zł Hd4870 - 2 tygodnie i artefakty... dopiero potem kupiłem za
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Przeważnie okolice 32 Fps, przy większej bójce spada pod 24 więc ledwo grywalnie ale gra fajna to te momenty jestem w stanie wytrzymać. Z tego co widzę na wyświetlaczu na klawiaturze z obciążeniem CPU to jest on piłowany cały czas w 95+% więc Quad jednak nie domaga już niestety wyżej wkręcić go nie idzie :P
Jednak i tak jestem zadowolony komp z 2008 roku + grafika za 400zł i można
  • Odpowiedz
@PurePC_pl chciałem dać plusa dwa razy. Kompa, na podstawie waszego zestawienia, składałem we wrześniu 2017. Jestem bardzo zadowolony ze swojego zestawu. Nawet GTX 1050 ti od Gigabyte udało mi się dostać za niecałe 650 zł. Obawiałem się platformy pod Ryzena, ale nie mam z nim problemu przy użytkowaniu. Jeszcze z łatwością go podkreciłem.
  • Odpowiedz