Wpis z mikrobloga

Hej,

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego przepisu na Pulled pork - szarpaną wieprzowinę idealną do kanapek, na który głosowało ostatnio ponad 1200 osób. Pulled pork nieznacznie przegrała ostatnie głosowanie z bałkańskim hamburgerem - pljeskavicą, na którą przepis będzie za tydzień.

Pulled pork to bardzo proste i smaczne danie. Wbrew temu co mówił Testo #pdk nie jest też bardzo droga. Najlepiej smakuje i najczęściej podawana jest w kanapkach, w tym celu możecie przygotować własne bułki do burgerów, na które przepis dodałem w powiązanych. Szarpana wieprzowina jest bardzo prosta w przygotowaniu, cały jej sekret polega na odpowiednim doborze przypraw i długim pieczeniu w niskiej temperaturze.

Szarpaną wieprzowinę robi się na wiele sposobów, zarówno jeśli chodzi o proces obróbki termicznej jak i stosowaną mieszankę przypraw. W poszczególnych stanach szarpana wieprzowina może bardzo się od siebie różnić, dlatego też zachęcam Was do tego aby eksperymentować ze swoimi ulubionymi przyprawami oraz dodatkami.

Nie wszyscy pewnie wiedzą, ale za kilka miesięcy wyjeżdżam busem na kilkumiesięczny Eurotrip "W 100 dni dookoła Europy". Podczas podróży oczywiście nie zamierzam przestać gotować, wręcz przeciwnie chciałbym nauczyć się kilku nowych potraw. Podróż będzie relacjonowana podobnie jak ostatni wyjazd na Bałkany. Jeśli więc znacie ciekawe potrawy z kuchni takich krajów jak Belgia, Holandia (zaraz jakiś śmieszek będzie pisał o wesołych ciasteczkach), Włochy, Austria, Hiszpania, Portugalia czy Maroko możecie podrzucać mi ich nazwy, a może uda mi się przygotować jakieś przepisy w krajach ich pochodzenia z pomocą lokalsów ;)

Jeśli macie jakieś pytania lub uwagi pytajcie tutaj, w wiadomości prywatnej lub w komentarzach. Każdemu postaram się pomóc w miarę posiadanej wiedzy i umiejętności.

Proszę wybierzcie w ankiecie, jakie danie chcielibyście za dwa tygodnie. Do wyboru kilka pozycji, które były już w głosowaniu oraz nowe smaki ;)

Osoby, które chcą, aby wołać je do kolejnych przepisów proszę o plusowanie komentarza poniżej.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia!

_______________________________________________
Wołam zainteresowanych, którzy wyrazili chęć wołania. Jeśli ktoś nie chce być wołany proszę o wiadomość prywatną.

PS Jak chcecie można też obserwować tag #kuchniamg78, gdzie trochę częściej będą pojawiać się jakieś przepisy.
MG78 - Hej, 

Dziś zapraszam do zapoznania się i wykopywania mojego najnowszego prz...

źródło: comment_A1XFOVbCfCtrfMyE113TrXrJNEARyCYX.jpg

Pobierz

Co w kolejnym odcinku?

  • Pancakes - amerykańskie naleśniki 34.2% (973)
  • Bryndzové halušky (k. słowacka) 14.8% (420)
  • American Pie ( ͡° ͜ʖ ͡°) 8.6% (246)
  • Paella mixta (k. hiszpańska) 12.5% (356)
  • hamburgery z bizona 7.9% (224)
  • corn dogi 18.1% (515)
  • coś innego 3.9% (112)

Oddanych głosów: 2846

  • 114
  • Odpowiedz
Proszę o plusowanie tego komentarza, jeśli chcesz, abym dodał Cię do listy i uwzględnił przy wołaniu do przyszłych znalezisk kulinarnych.
  • Odpowiedz
hamburgery z bizona


@MG78: Nie ma gorszego raka niż strony internetowe z przepisami.

Wpisujesz w google "proste dania dla studentów". Oto pierwszy wynik:

"Makaron z boczkiem i cebulą" - myślisz sobie, spoko, zrobię.

Składniki:
- makaron ze szwajcarskiej mąki mielonej sposobem tradycyjnym
- boczek z dzikich świń z Afryki
- łzy brazylijskiego noworodka
- kryształ z serca góry uga buga
- cebula rotszwalcka wyhodowana w ziemi torfowej
- sól

Sposób przygotowania:
  • Odpowiedz