Wpis z mikrobloga

Jakie miasto jest najlepsze do życia w Polsce? Chodzi o perspektywy w branży IT, brak korków, dobra komunikacja miejsca i średnie ceny mieszkań. Poznań miasto doznań? #poznan

#krakow -> zajebisty smog
#wroclaw -> zajebisty smog + ukraińcy
#warszawa -> jakieś takie duże i betonowe, ble
#rzeszow -> podoba się, ale to polska C
#gop #katowice -> wiadomix że smog i gopniki pod każdym blokiem, ale Katowice ładne
  • 81
  • Odpowiedz
@borrow: jak lubisz podróże samochodem oraz jeździsz na nartach to zdecydowanie Katowice, jest blisko na dół, w Gdańsku pewnie fajnie, ale wyjazd w góry to już wyprawa ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@borrow: Korki są wszędzie. Poznań też drogi, zakorkowany jak cholera. Sam wybrałbym Gdańsk albo Wrocław, z kolei w Poznaniu o pracę łatwo. Sam myślę o zmianie Poznania właśnie na Trójmiasto za kilka lat
  • Odpowiedz
@borrow Poznań nie lepszy w korkach ( ͡º ͜ʖ͡º) a tutaj przez Ukraińców i studentów, którzy zrobią wszystko na umowę zlecenie ;) widzisz miasto miastu nie równe
  • Odpowiedz
@borrow: Zastanowiłbym się jeszcze nad Łodzią. Ceny mieszkań niskie: znam sporo osób (IT), które wróciły z Waw do ŁDZ bo zarobisz parę % mniej, ale mieszkanie kupisz sporo taniej.

Miasto może się spodobać lub nie, to zależy. Jak jesteś hipsterem będzie Ci łatwiej się zaadoptować - tutaj głównie chodzi o śródmieście. Mieszkanie bez problemu znajdziesz w ładnej okolicy z rozsądnym dojazdem. Kolegów w pracy na wieczorny melanż znajdziesz bez problemów (
  • Odpowiedz
@borrow: Kraków. Niestety smog ale jeśli chodzi o IT to moim zdaniem najciekawiej. Dużo startapów i korpo. Jest w czym wybierać a i góry blisko.
  • Odpowiedz
@borrow: Gdańsk lub Wrocław. Dla mnie jedynym minusem Gdańska jest brak rynku jak we Wrocku, Krakowie czy chociażby Poznaniu. Za to są reprezentatywne ulice zarówno w Gdańsku, Sopocie jak i Gdyni. Aha, mieszkania w dobrej lokalizacji w 3mieście to ceny warszawskie lub wyższe dla tych którzy piszą, że Wrocław jest drogi
  • Odpowiedz
@borrow ja się przeniosłam z Poznania do Warszawy, wielu moich znajomych też chcę tak zrobić. Poznań świetny na studia, ale perspektywy pracy w IT takie sobie. W Warszawie możesz przebierać w ofertach.
  • Odpowiedz