Wpis z mikrobloga

Jakie miasto jest najlepsze do życia w Polsce? Chodzi o perspektywy w branży IT, brak korków, dobra komunikacja miejsca i średnie ceny mieszkań. Poznań miasto doznań? #poznan

#krakow -> zajebisty smog
#wroclaw -> zajebisty smog + ukraińcy
#warszawa -> jakieś takie duże i betonowe, ble
#rzeszow -> podoba się, ale to polska C
#gop #katowice -> wiadomix że smog i gopniki pod każdym blokiem, ale Katowice ładne
  • 81
  • Odpowiedz
@borrow: AMA byłoby mało ciekawe... Tu jest bardzo dużo takich osób jak ja. Wiem, bo temat mnie dotyczy więc go śledzę i co jakiś czas się ktoś tym chwali. Technologia PHP i wszystko co dookoła, ale to także nie ma znaczenia, bo wszyscy z IT wyjeżdżają. Szczegółów też nie będę podawał bo zamierzam tu być anonimowy. Podpowiem tylko, że z tego co czytam komcie na wypoku to najczęstsze kierunki to
  • Odpowiedz
@kamil_snk: No jak się czyta właśnie, że Rzeszów pod tym względem na szarym końcu to aż nachodzą myśli żeby gasić światło i się przeprowadzać. O tyle dobrze, że do Rzeszowa też coraz więcej firm przychodzi bo nie ma kim robić + dużo taniej niż w takim Krk.
  • Odpowiedz
@borrow: Ja tam się nie znam, bo do czynienia na co dzień przez "dłuższy czas" miałem tylko z Poznaniem, Wrocławiem, Krakowem, Warszawą i Gdańskiem, ale wybierz to co Ci pasuje. Poziom życia w każdym z tym miast jest właściwie taki sam. Różnice wynikają wyłącznie z planowania miasta (komunikacja miejska, korki, odległości między pracą a domem) czy własnych upodobań (morze, Karkonosze). Jak jesteś dobry to wszędzie znajdziesz pracę, bo każde z
  • Odpowiedz
@borrow: Akurat jestem z Gdańska, mam porównanie do Krakowa i trochę Warszawy i powiem Ci tak:
- Rynek IT jest trochę mniejszy, ale przede wszystkim inny - przodują firmy skandynawskie,
- Najem jest droższy niż w Krakowie, ale tańszy niż w Warszawie,
- Moja dziewczyna(z Krakowa) bardzo sobie chwali powietrze, bliskość do morza i tereny zielone typu parki i lasy,
- Większość firm IT znajduje się w jednym miejscu w mieście co znacznie ułatwia życie,
- Masz obok Sopot i Gdynię, które świetnie się uzupełniają z Gdańskiem, oraz mnóstwo mniejszych miejsc typu Hel
  • Odpowiedz
@borrow: We Wrocławiu korki jak wszędzie. Pracując w IT możesz jednak jeździć do biura poza godzinami szczytu i nikt Ci nie będzie przeszkadzał na drodze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ukraince też nie przeszkadzają, bo ciągle brakuje tu zdolnych programistów i każdy znajdzie gdzieś zatrudnienie.
  • Odpowiedz
@borrow: Łódź -> tanio, dużo IT, bez gigantycznego smogu, dużo zieleni w mieście, jak ktoś lubi secesyjną architekturę to będzie zadowolony
  • Odpowiedz