Wpis z mikrobloga

@Elaviart: To, że jedna osoba zakocha się w dwóch innych i będzie chciała je zagarnąć dla siebie, nie oznacza zaraz, że te dwie które sobie wybrał też się w sobie zakochają (oczywiście jeśli mówimy o tym, że cała trójka ma się darzyć uczuciem - raczej jest to niezwykle rzadkie i kończy się na zwykłej, bezuczuciowej akceptacji drugiej osoby przez którąś ze stron). Nie mówiąc o tym, że to zakochanie numer
  • Odpowiedz
@loczyn: Człowiek jest tak zbudowany, że preferuje dosłownie wszystko, zależy tylko i wyłącznie od przypadku. Pewnie, że monogamia jest kulturowym standardem, ale człowiek rozumny wcale nie jest jakoś fizycznie przystosowany wyłącznie do takiego rodzaju relacji.

To nie zadziała, a te co zadziałały były pokazywane w USA w TV jako "freak content" :)

Bzdura, żyją normalnie jak wszyscy, z oczywistych względów nie mogąc się z tym za bardzo afiszować.
  • Odpowiedz
raczej jest to niezwykle rzadkie i kończy się na zwykłej, bezuczuciowej akceptacji drugiej osoby przez którąś ze stron

@perlie: Dziwna sprawa, niby "raczej jest to niezwykle rzadkie" ale bardzo dobrze i ze szczegółami wiesz jak przebiega, ulega zmianom i jak się kończy. Ja tam poznawszy trochę życia nie jestem aż tak bardzo przekonany w radykalnych stwierdzeniach. Skoro ludzie bywają poligamiczni czy biseksualni to nie ma przeszkód dla spotkania się trzech
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Helsantonio_Montes: Mam znajomego żyjącego w takim układzie. Nie znamy się aż tak żebym mógł coś powiedzieć szczegółowo, ale z zewnątrz wygląda to na dobrze funkcjonujące relacje.
  • Odpowiedz
@Elaviart: Jak każdy człowiek bazuję na własnych doświadczeniach czy obserwacjach, ale nie napisałam nigdzie, że jedyna i słuszna prawda to ta najmojsza. Tak czy siak - ile znamy osób poligamicznych czy biseksualnych, ale takich, które faktycznie rozbudowują swoje związki o większą ilość partnerów w tym samym czasie, przy jednoczesnej akceptacji przez partnera numer jeden? Przecież nie mówię, że to się nie zdarza i nie ma szans na taką relację, ale
  • Odpowiedz
@Ragnan: To dlatego, że jest babą i nie ma pojęcia o matematyce. W trojkącie spokojnie mogą być dwa kąty rozwarte (trygonometria sferyczna) ;)
  • Odpowiedz