Wpis z mikrobloga

w ogóle ostatnio oglądałem jakieś wiadomości i byl news obtym, że powstał o nim film dokumentalny. A ja takie WTF, kto to w ogóle jest?


@geuze: to uczucie kiedy chwalisz się własną ignorancją XD
Biorąc pod uwagę zasięgi dzisiejszych mediów, portali społecznościowych, youtuba, spotify i itunes`a, brak nawet najprostszego skojarzenia Ed Sheeran - muzyk jest raczej powodem do zastanowienia się nad wyjściem spod kamienia niż dumy. Cofnij się do lat 60/70
@banan_termoaktywny: nie no, słyszałem jego muzykę, znam nazwisko - chyba nie załapałeś ironii ( ͡º ͜ʖ͡º) "Kto to w ogóle jest" było w kontekście jego osiągnięć jako muzyka. Odniósł pewien sukces komercyjny i temu trudno zaprzeczyć. Ale w kontekście muzyka, który jest na scenie od raptem kilku lat, w sumie nie nagrał niczego przełomowego ani spektakularnego, informacja o tym, że powstał o nim film dokumentalny jest
@geuze: a to widzisz. Odczytałem to raczej jako "kim u licha jest Ed Sheeran", co biorąc pod uwagę szum medialny wokół niego było dla mnie ogromnym zdziwieniem i od razu przywołało porównanie do Beatlemanii lat 60. A co do filmu dokumentalnego to takie rzeczy przestały mnie dziwić odkąd polscy raperzy (ich wytwórnie) zaczęli masowo produkować koszulki z własnymi tekstami (XD) - można sprzedać wszystko. XD

Różnica między nim a Beatlesami

miałem
banan_termoaktywny - @geuze: a to widzisz. Odczytałem to raczej jako "kim u licha jes...

źródło: comment_lY4oeZ6pFQsDLcFop6sMDEq2d9SNTcA3.jpg

Pobierz
@banan_termoaktywny: to było w kontekście jego kiepścizny po prostu ( ͡º ͜ʖ͡º) Ot po prostu kolejny chłopak z gitarą i ładnym głosem jakich wielu. Znam (troszkę) historię muzyki i nie lubię pisać "kuuurła kiedyś to było". Ale jestem zdania, że przez ostatnie kilkanaście lat ze względu na rozwój internetu i innych mediów jakość muzyki popularnej - szczególnie tej granej w radiu i promowanej w telewizji -
@geuze Sheeran jest znakomitym songwriterem i do bólu autentycznym gościem. To, że urodził się w takich czasach i gra aktualny pop, niczego mu nie ujmuje. Jego kompozycje porywają tłumy i nie rozumiem skąd ta krytyka. Harmonia np. muzyki Lennona też jest prosta jak cepxD Inne czasy, inna rzeczywistość. Proponuję otworzyć umysł i nie stawiać siebie sztucznych granic muzycznych.