Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem i szukam przyczyny. Od 3 dni auto dziwnie odpala. Wczoraj chwilę pokręcił ale odpalił. Dziś przy -13 na komputerze w samochodzie pokręcił i odpalił. Po 3 godzinach postoju chciałem odpalić i nic, kręcił ale nie odpalił, dopiero za 2 razem po 5 sek. odpalił. Oczywiście diesel ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co może być najtrafniejszą przyczyną tego zachowania?
Wydaje mi się, że świece nie, bo dlaczego przy -13 praktycznie normalnie odpalił, a stał na dworze prawie cały dzień. A po 3h godzinach postoju na -7 nie chciał.
Moim zdaniem może być niedoładowany aku, mam wrażenie, że alternator słabo ładuje. Przy skręcaniu światła przygasają. Może być to dobry trop?
#motoryzacja #mechanikasamochodowa
  • 10
  • Odpowiedz
@Nikic21: po pierwsze multimetr i sprawdzenie ładowania. Jak masz elektryczne wspomaganie to mogą przygasac przy słabym ładowaniu.
Winny może być też np. immobiliser.
Świece żarowe mogą być uszkodzone itd...
@Packie_: 3 dni niech na postoju stoi zapalony...
  • Odpowiedz
@fstab: Jutro właśnie sprawdzę, ale jeśli nie ładowanie i aku, to prawdopodobnie świece? Bo raczej nie jest możliwe, że w ciągu 3h parafina się osadziła w filtrze paliwa?
  • Odpowiedz
@fstab: Rozumiem. Przypomniało mi się, że przy próbie odpalenia słychać było jak rozrusznik chodzi ale silnik raczej nie kręcił. Czyli w sumie może być coś na rzeczy z układem paliwa
  • Odpowiedz