Wpis z mikrobloga

Mam dwa U2515H i do nich U2718Q. Nie mogę polecić QHD na 27ce, po prostu gęstość jest o wiele za duża w stosunku do UHD. 30, 32 cale pewnie by starczyły. Zwróć uwagę na jednorodność oświetlenia (modele 2017 i 2018 della mają z tym problem), odwzorowanie czerni (w tych dellach raczej słabe z uwagi na IPSa). Fajnie jest mieć też j/w małą ramkę. Jeśli planujesz to kiedyś rozbudować to zwróć uwagę na
  • Odpowiedz
  • 0
@yggdrasil: full hd wystarczy czy wyżej? Co zyskam? Obecne monitory full hd 24 mi wystarczają.
@rasala: da się na tym umieścić dwa pulpity? Nie potrzebuje jednego tak wielkiego obszaru roboczego. Jakieś zalety w stosunku do dwóch dużo tańszych monitorów?
@cxnmlhuipwetr: rozbudowa to max drugi, albo od razu dwa, nic więcej nie potrzebuje, myślałem o montażu do ściany, wiec vesa się przyda. Duża różnica w komforcie między 25 a 27
  • Odpowiedz
@zavisha: W pracy mam główny 27kę (nie wiem czy nie U2715H) + U2515H w pivocie + lapka 15kę. Nie czułem jakiejś szczególnej różnicy jak leciałem na 2xU2515H w domu.
Obydwie 25ki złapałem na promocji za ~1100zł kiedy 27ki były po 1800, więc finansowo kupienie tej 27ki to byłby idiotyzm wtedy.
  • Odpowiedz
@zavisha: FullHD to za mało do programowania. UHD albo najlepiej 4k. Więcej zmieścisz, możesz mieć kod, dokumentacje i konsolę czy przeglądarkę na jednym ekranie. Produktywność wzrasta kilkakrotnie. :)
  • Odpowiedz
@zavisha: przerabialem zestawy:

2 x 24 FHD - troche małe
1 x 40 4k - obraz zyleta, ale do pracy to tak średnio
1 x 32 4k + 1 x 24 FHD - fajne do domu gdy sie czasem gra, youutby/netflixy oglada, nie najgorzej do pracy
2 x 27 fhd - niezłe do pracy, ale pixeloza trochę

I powiem tyle ze dla mnie ideał to by było gdyby mnie bylo stać
  • Odpowiedz
@zavisha: Moim następnym będzie Dell UP2516D lub U2515H. Genialne matryce no i 1440p. Jeżeli chcesz przycebulić to najtańscze AOC mają przyzwoite matryce, długo pracowałem na AOC Q2778VQE i szczerze polecam w dodatku też 1440p. Generalnie nie brał bym nic poniżej 1440p. Gdy raz spróbujesz to będziesz się zastanawiał jak mogłeś pracować na tym śmiesznym 1080p
  • Odpowiedz
@zavisha w 24 calach jest sporo monitorow eizo oraz nec dla fotografow czasem tez hp. Mam jednego z takich nec-ow 1920x1200 vesa na gazówce przykrecilem go sobie do sciany. Super obraz nie meczacy wzroku w porownaniu do straganowych naficzerowanych uhd co jebia w oczy az mozg boli. Fajne kolory. Jasnosc wystarczy 30% ustawic tylko jak juz ktos napisal problem z czarnym bo to ips ale to nieduzy minus podczas pracy. Duzy kontrast
  • Odpowiedz
  • 0
Ja teraz kupiłem BenQ 350nitow qHD 27" i jest spoko do programowania. Tylko mój poprzedni monitor to 19" 1440x900, więc nie mam punktu odniesienia do innych nowych
  • Odpowiedz