Wpis z mikrobloga

poproszę o opinie na temat farb modelarskich, wracam po 10 latach do tematu i stąd moje pytanie jakie farby wybrać ?
dawniej używałem pactra i byłem zadowolony, podzielcie się opiniami. Podpowiedzcie też w jakim stosunku rozcieńczacie farby do aerografu
#modelarstwo
  • 9
  • Odpowiedz
@WTFonion jeśli chodzi o rozcieńczanie to zazwyczaj masz proporcje w specyfikacji. Ale na chłopski rozum. Im grubsza warstwa tym mniej rozpuszczalnika. Najlepiej dojść do ulubionej warstwy metoda prób i błędów :)
  • Odpowiedz
@WTFonion: Vallejo jedynie do pędzla, do aerografu jest sporo lepszych farb: Gunze seria C w szczególności, Tamiya, MRP. Niech przez myśl Ci nie przejdzie Pactra. Wyżej wymienione farby rozcieńczysz Mr.Color Levelling Thinner. Drogi, ale wart swojej ceny.
W kwestii rozcieńczania, wszystko zależy, co chcesz osiągnąć, czy kłaść transparentne warstwy zakrywające preshading chociażby. Na początek rozcieńczaj tak, żeby uzyskać konsystencję mleka.
  • Odpowiedz
Obecnie wybija się polska firma Hataka. Bardzo dobra jakość, mają serie pod pędzel i aerograf. Butelki po 10 i chyba 17 ml. Nie widziałem jeszcze negatywnych opinii. Jeszcze czasami nie najlepie jz dostępnością.

Vallejo/Italeri - dla mnie to samo, spoko jakość ale czasami na grupach widziałem, ze ludzie skarżą sie na przyczepność. Widziałem post gdzie taśma zerwała farbe razem z podkładem vallejo.

Humbrol/REvell - Dwaj bracia bliźniacy. Jakość obecnie sie pogorszyła. Kiedyś
  • Odpowiedz