Wpis z mikrobloga

#eu4 #paradox #hoi4 jakiś strategie co do prowadzenia wojen w eu4? Grałem Francja wypowiedzialem wojnę Austrii i bryttani bo mieli moje cory i dostałem #!$%@? mimo ze miałem o 20k więcej wojska, były bitwy 30k moich vs 19k Austriaków, morale miałem najwyższe jakie mogłem a przegrałem. Walczyłem na równinach także nie ma mowy o negatywnych efektach ze strony efektu
  • 14
@TrefliS: Technologia ma znaczenie, niektóre są przełomowe i robią różnicę. Ewentualnie czysty niefart i złe rzuty kostką. Ogólnie Francją ciężko przegrać
Odtwarzalem ta wojnę kilka razy i zawsze to samo, co robię źle? Jak oni mi Ida okupowac prowincje to powinienem atakować ich prowincje czy bronić mojej czy jak?
@TrefliS: w zakładce z militarną technologią masz "combat width" i armię ustawiam żeby liczba jednostek nie przekraczała tej ilości, to się oczywiście zmienia wraz z poziomami technologii. Nie atakuję na fortach zajętych przez enemy i nie przez rzekę/w górach jeśli nie mam dużej przewagi liczebnej lub morale. A kiedy i jak atakować to wszystko zależy od tego jak wojna przebiega, najlepiej jest od razu zniszczyć całą armię wroga goniąc go po