Wpis z mikrobloga

@Mega_Smieszek: Wypowiedzenie przez pracodawcę umowy na czas określony lub nieokreślony wymaga uprzedniego wysłuchania pracownika, a ponadto konsultacji ze związkami zawodowymi (jeśli działają u pracodawcy). Procedura wypowiedzenia potrwa co najmniej 10 dni, a rozwiązania natychmiastowego 3 dni. Jeśli w firmie działają związki zawodowe wypowiedzenie przedłuży się o kolejne 7, a zwolnienie dyscyplinarne o 5 dni. Rozwiązanie umowy o pracę będzie wymagać eksperta, który wyjaśni, jak sprostać nowej procedurze.

Po dowiedzeniu się o
@fakt22: chyba nie pracowałeś nigdy np. w Hucie, gdzie ludzie są potrzebni na gwałt i biorą wszystko i wszystkich jak leci. W których rządzą też tzw. pociotki, lizidupy, którzy nie mają pojęcia o pracy. Jeśli im się oberwie za to co wyprawiają po zakładach pracy to jestem za.
@Mega_Smieszek A u mnie zeby wylecieć trzeba być pijanym albo mieć 3 "enki" Nie sprawdza się kiedy i ile razy ktoś idzie na fajkę (co kiedyś było normą) Korzystanie z telefonu tez jest zabronione ale liderzy i kierownicy udają że nie widzą jak ktoś korzysta ( kilka lat temu straciłem premię ostatniego dnia miesiąca bo na 3 sekundy wyjąłem telefon i akurat kierownik zauważył). Niestety połowa mojej zmiany to lenie i cwaniaki