Wpis z mikrobloga

Planuję zmianę monitora, wstępnie wybór padł na Iiyama ProLite PLE2273HDS-B1 22" - jakieś opinie, uwagi, sugestie?

Garść informacji:

- monitor ma obsługiwać 1920x1080

- ma mieć DVI, HDMI opcjonalne

- czasami będzie służył do grania ale nie będzie to jego główne przeznaczenie

- 650 zł to górna granica ceny
  • 39
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Wozyack: Skoro jesteś zadowolony z tej starszej wersji (która różni się chyba tylko podświetleniem) to nawet lepiej, bo teoretycznie nowszy - lepszy :P

W każdym razie, chyba zostanę przy Iiyamie, teraz tylko muszę się zastanowić czy brać 22" czy 24".
  • Odpowiedz
@Shepard: W pracy mam dwa Delle 22'', w domu iiyame 24''. W tym wypadku większe jest lepsze. Na większym monitorze wygodniej ogląda się filmy, szczególnie HD. Poza tym w domu sporo kodziłem i kodzę dalej, a jako że nie mam drugiego monitora i na razie nie planuję jego zakupu, to wygodniej pracuje się na szerszym (eclipse na 2/3 szerokości ekranu i jakiś mecz albo manual na 1/3 ;)).
  • Odpowiedz
@Shepard: ten, czyli wyglada, ze to ten sam model tylko o 2 cale wiekszy. Generalnie na niego nie narzekam, ale kolory moglby troche wierniej odwzorowywac (no chyba, ze to matryca w laptopie przeklamuje a ja sie juz po prostu tak do niej przyzywczailem ;-) ).
  • Odpowiedz
@maciejkiner: No właśnie, może w lapku masz jakąś super-ekstra matrycę? :P Zarówno na proline jak i komputroniku wszyscy wypowiadają się bardzo pozytywnie na temat tego monitora. No nic, pomyślę i zobaczę, tak czy siak dzięki!
  • Odpowiedz
@Shepard: Ciekaw jestem jak u niego z oddawaniem barw. Bo monitor na pewno używałbym do obróbki fotografii, a nie ma nic gorszego niż, zdziwienie po wszystkim w fotolabie ;)
  • Odpowiedz