Wpis z mikrobloga

Kuhwa, jest problem. Nie mogę zapalić samochodu. Myślałem, że aku ale próbowaliśmy z innego kablami uruchomić ale też tylko pokręci i nic. Czuć, że silnik ma chęć ruszyć ale nie idzie i zapala się kontrolka oleju.
Benzyna 1.4, olej Motul 10w40.

Dzwonić po lawetę i na złom?

#samochody #motoryzacja
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Danny33: ja mam od lat zwykłe kable ze sklepu o przekroju 10mm i busy nimi bez problemu odpalam. I to po padnięciu aku do zera przez webasto, lodówkę i inne gpsy.
Do tego prąd potrzebny do rozruchu w busie jest blisko dwa razy większy niż w takim polo.
Myślę że jak się nie kupi kabli za 5 złotych to i te ze sklepu są w porządku.
  • Odpowiedz
@Danny33: z garażem to nawet nie ma szans, po pierwsze dlatego że zanim ktoś pomyśli o wynajęciu to już ma chętnych a po drugie 120 zł co miesiąc to jeżdżę ze trzy tygodnie, a przez całą zimę to i na trzy akumulatory się uzbiera. Kiedyś brałem to pod uwagę, ale jednak ekonomicznie nie opłaca mi się. Sprawdzę z tą ładowarką jeszcze. A poza tym polecisz jakąś dobrą ładowarkę?
  • Odpowiedz
@Krol_Dzielni Kurcze to i tak dziwne trochę. Samochód z kabli powinien odpalić nawet bez aku. Coś czuję że to nie kwestia prądu niestety. Obym się mylił.
Samostartem lepiej bezpośrednio w dolot walić żeby nie usyfic filtra. Jak psikaliscie to silnik nawet nie próbował zagadać czy coś tam zakręcił? Jak nic się nie działo to albo kiepsko dozowaliscie samostart albo brak iskry.
Nie znam się na mechanice tak tylko gdybam mając doświadczenie
  • Odpowiedz
@Joterini: mi to wyglądałoby, że słaby aku i za gęsty olej i nie ma siły, oby. Czy psikaliśmy, czy nie kręcił tak samo. Natomiast lepiej i dłużej kręcił jak pochodził na kablach kilka minut.
  • Odpowiedz
@sodomek Możesz mieć rację trochę nie pamiętam co tam żeśmy kombinowali. Nie już wiem, w trakcie pisania sobie przypomniałem, masz rację.
Odpalałem samochód z aku kolegi po czym na chodzącym silniku odlaczałem aku i oddawałem koledze. To chyba w celu dojechania autem po nowy aku.
  • Odpowiedz
@Krol_Dzielni Nie powiem Ci czy dobrze. Po mojemu tak ale kiedyś jakiś mechanik mnie wyśmiał, hurr durr tera bezobsługowe robiom i tam się nic nie wlewa.
Ja też bym wlał jakbym widział, że mało.
Daj znać jutro czy ruszył.
  • Odpowiedz
@Joterini: w tym aku są korki i mogę zajrzeć do środka to chyba nie jest bezobsługowy? Dam znać, ale modlę się żeby to wystarczyło. Jeśli okaże się tylko nienaładowany to nawet poświęcę trochę pieniędzy i kupię mu piękną ładowarkę. Matko, oby to zadziałało.
  • Odpowiedz