Wpis z mikrobloga

Kuhwa, jest problem. Nie mogę zapalić samochodu. Myślałem, że aku ale próbowaliśmy z innego kablami uruchomić ale też tylko pokręci i nic. Czuć, że silnik ma chęć ruszyć ale nie idzie i zapala się kontrolka oleju.
Benzyna 1.4, olej Motul 10w40.

Dzwonić po lawetę i na złom?

#samochody #motoryzacja
  • 43
Benzyny raczej nie zalał.


@Habichp: czemu nie?
@Krol_Dzielni: gdzie tankujesz? mi w zyciu paliwo nie zamarzło, ale jak na jakiejś podstacji i mieszkasz w Suwałkach to może i faktycznie Ci złapało.

zalany czyli paliwo szło do cylindrów, ale nie zostało spalone i w końcu było go na tyle dużo, że świece były mokre i nie dawały rady go zapalić.
@Krol_Dzielni Miałem tak w fordzie 500 km od domu. Zamarzła resztka paliwa w okolicy filtra. Wystarczyło podgrzać okolice filtra nagrzewnicą. Później wlalem do baku jakiś specyfik wiążący wodę w benzynie i było spoko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krol_Dzielni: jak wiesz gdzie jest filtr paliwa to sprawdź czy paliwo nue zamarzło, sprawdź kable zapłonowe, świece też mogą być do kitu - jak było ciepło to dawały radę przyszedł mróz to nie wyrabiają.
@Krol_Dzielni: Od kiedy skorzystałem z kabli od mojego mechanika (sam je zrobił)
to nie wierzę w żadne ze sklepu. Na "zwykłych" musiałem poczekać kilka minut (czasem dłużej),
podładować trochę swój aku, a na tych od mechanika (grubość sporego szlauha ogrodowego) odpalał
od razu