Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki spod tagów #nieruchomosci #mieszkanie . Co sądzicie o takim układzie mieszkania i jego lokalizacji na planie osiedla. Generalnie to czego potrzebujemy to nieduża sypialnia i drugi pokój na gabinet+duże szafy, dlatego 3pokojowe, a nie dwu. Wszystkie okna prócz kuchennego są od podłogi do prawie sufitu.

Minusy układu tego mieszkania widzę w średnio-układnym, aczkolwiek małym przedpokoju i północną ekspozycje ścian dwóch pokojów i łazienki.

Wielką zaletą jest przyległy ogród 70m2. Jednak pułapką może być droga dojazdowa do dwóch budynków z łącznie ponad dwustu mieszkaniami. Zastanawiam się czy dwumetrowy żywopłot zapewni wystarczającą ochrone przed hałasem. Nie zależy mi na ciszy jak w lesie ale nie żeby nie dało się rozmawiać w ogrodzie jak będzie ktoś wjeżdżał na osiedle.

No i orientacja względem stron świata, czy ta północna ściana nie będzie problemem? Nie będzie wchodzić wilgoć albo coś? Taras i ogród na wschód i południe to chyba optymalny pomysł? Sypialnia od wschodu też wydaje się fajną sprawą. Nie będzie się za mocno nagrzewał latem, a równoczeście mieszkanie powinno być wciąż odpowiednio dogrzewane w zimie.

Jakie widzicie inne minusy?
Pobierz valencianista - Drogie Mirki spod tagów #nieruchomosci #mieszkanie . Co sądzicie o ta...
źródło: comment_X6YobVxVJ6Mr3w2sazpp89W602GbnsEz.jpg
  • 17
@MaddoxX1911 myślimy nad ogrzewaniem podłogowym, które może pomóc zniwelować to trochę. Myślisz, że ekspozycja na południowy wschód nie pomoże może?

@Mirekzkolega mamy teraz takie rozwiązanie i nie ma tragedii. Nie gotujemy tez codziennie. Oddzielna byłaby oczywiście lepsza ale przy tym metrażu chyba postawienie tam ścianki strasznie optycznie wszystko zamknie. Ale temat ścianki istnieje.

Generalnie to mieszkania na jakieś 3-5 lat, nie na całe życie wiec nie nie spędzimy tam całego życia ;)
@valencianista: minusy? 48 metrow i dwie sypialnie z salonem? Mieszkalam troche w 2 pokojowym mieszkaniu tych rozmiarow i pomyslalam ze nigdy wiecej takich klitek/komorek na miotly. Wynajmuje teraz 3 sypialniany dom (kolo100m) i jest wmiare ok z miejscem. W czyms tak malym jak to mieszkanie nie moglabym mieszkac bo to jakies tortury.
Zatesknicie za przestrzenia. Niby cieszy male bo wlasne... ale na dluzsza mete to moze bolec jesli uwalicie sie kredytem
@orzeszkowakrolowa: mamy teraz 48 metrów ale dwupokojowe i brakuje tego trzeciego pokoju, a taki wielki salon w sumie nam nie jest potrzebny. Generalnie uderzaliśmy w coś około 55 metrów ale tutaj wydaje mi się, że ogród wiele rekompensuje, co sądzisz?

No i dla nas to mieszkanie na trzy do pięciu lat. Nie mamy zamiaru mieć tam dziecka i kredyt też nie na całe życie tylko na czas mieszkania tam, póxniej albo
@valencianista: jesli mieszkanie na pare lat dla dwojga pracujacych to chyba wporzadku jesli ktos lubi przytulne miejsca. Po paru latach bedziecie na pewno chcieli cos wiekszego bo z wiekiem przybywa klamotow.
Co do ogrodu: zalezy na co wam on. Jesli tylko grill i kwiatki w doniczkach to maly ogrodek wystarczy. Nie zrobicie sobie tam parku wypoczynkowego na parudziesieciu metrach i to pod oknami sasiadow. Dziewczyna nie bedzie sie chyba tez opalaci
o roku i tak będziesz miał tłuszcz na firankach poprostu nie kupił bym mieszkania z kuchnią w pokoju


@Mirekzkolega: czekaj idę zobaczyć czy po latach otwartej kuchni mam tłuszcz na ścianach (firanek nie mam).... nie ma nigdzie. Nawet na okapie. Gdzieś popełniłem błąd?
Gotujemy co 2 dni, żeby nie było i to normalne obiady.

@valencianista:
@0__0 - jakies są twoje subiektywne minusy mieszkania na parterze?
- ciężko kupić coś z oddzielną kuchnią ale rozumiem i zgadzam się.
- czy to ze te okna są od samej podłogi coś zmienia?
- no właśnie taki średni ten przedpokój. Wielka sz a fe wrzycilibysmy do dużej sypialni no prócz niej byłoby tam wielkie biurko i toaletka jedynie.
- tak, Łódź. Od ulicy ma być 35 metrów i pas jakichś drzewek.
@0__0: ale właśnie to gapienie się ma być zniwelowane przez żywopłot w ogrodzie. No i widoki to byłby tylko ogród. Tamto okno w większej sypialni i tak byśmy pewnie przysłonili jakoś bo to ma być gabinet/garderoba, jak pisałem.

Tak, własnie włamu się obawiamy dlatego myślałem o kupnie czujek i alarmu i jakiejś umowie z firmą ochroniarską.

Tam będzie 8 etapów tego wszystkiego. Od zachodu będą kolejne bloki i alejka spacerowa plus