Wpis z mikrobloga

Jesteście zadowoleniu z wybranego profilu w #techbaza / #licbaza?
U mnie po 4 latach skutecznie wszystko zostało obrzydzone przez nauczycieli bez żadnej ambicji do przekazania wiedzy. Do tego toksyczna atmosfera przez którą odechciewa się starać. :/


#szkola #gorzkiezale

Zadowolona/y z profilu w liceum/technikum?

  • Tak 38.8% (33)
  • Nie 42.4% (36)
  • Nie wiem 18.8% (16)

Oddanych głosów: 85

  • 16
@kapio
@Eska369 no sam profil jest super, bo to po prostu grafika komputerowa+poligrafia :) po prostu nie podoba mi się styl prowadzenia tych zajęć i idiotyczne egzaminy zawodowe (na których np musimy liczyć gęstość papieru... Serio?). Nauczyciele nas zlewają, w szczególności jak mamy zawodowe blokami, np 3-4 godziny pod rząd. Praktyka jest nawet fajna, gorzej z teorią, która nawet przy "ciekawym" opisywaniu jest niesamowicie nudna.
@Eska369 ja czasami jestem kompletnie zdemotywowana :| Przychodzisz do szkoły, pierwsza lekcja - zawodowe. Siedzisz w sali, gdzie jest 13 komputerów na 19 osób, okna są wiecznie zamknięte, a ciepło komputerów po prostu zabija (żeby było śmieszniej, to szkoła ma dwa budynki - w tym drugim umrzesz z zimna, jeśli nie będziesz siedzieć). 3/4 nic nie robi, pozostałe 1/4 nadrabia zaległości. Po co masz się starać przy robieniu projektu, skoro inna osoba
@harpiowata: @harpiowata: Ja mam obecnie fazę bycia ultra zdemotywowanym.
Jak chłop, którego pytamy czy nam pokaże jak ogarnąć drukarkę w jego sali to nam powiedział, że nie bo mu za to nie płacą XD
No i inna super uczycielka, która sama nie ogarnia ABSOLUTNIE #!$%@? NIC. Tłumaczysz, że w PowerPoint 2013 cliparty wstawia się przez "Obrazy Online" to #!$%@?... powie ci, że się nie znasz i tam ich nie ma.
Pobierz Formek - @harpiowata: @harpiowata: Ja mam obecnie fazę bycia ultra zdemotywowanym. 
...
źródło: comment_SHK6Vq9AsSesrr3ynzdlluCevI0yhdbQ.jpg
@Formek aaaa to jest takie prawdziwe XD
tylko my cierpimy na brak sal, raz inna klasa nam #!$%@?ła tą w której powinniśmy mieć lekcje, więc poszliśmy do klasy... teleinformatyków. Zero oprogramowania Adobe, Corela, nic, jedynie pasjans i DSJ xD
Ale u nas przynajmniej nauczyciele są ogarnięci, każdy jest jakoś związany z branżą. Oprócz CKPów (pseudo-praktyka), gdzie jeden nauczyciel nas uczy obsługi frezarek cnc, a drugi "indenzajna".
A wyłączone komputery to już klasyk
@harpiowata: Fajnie z nauczycielami macie chociaż XD
Ja farta miałem, że na spoko praktyki się załapałem i staż. Na stażu gościu nam wytłumaczył od razu co i jak w InDesignie xD
Takie najlepsze technikum w mieście!

@Formek ja na praktykach, w ciągu dwóch tygodni nauczyłam się więcej Corela niż na "lekcjach" xD
To dla mnie głupie, że nie jesteśmy podzieleni na grupy (pewnie dlatego, bo klasa ma dwa profile, cpg i awionicy). Łatwiej wytłumaczysz coś 8 osobom, niż 19. No ale po co, więcej lekcji by mieli nauczyciele...
@harpiowata: Czyli nie tylko moja klasa jest genialnie połączona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Też 17 osób w jednej grupie bo druga część klasy to CNC xD Ale już mechatronicy mają swoją klasę 15 osobową bo tak (°°