Wpis z mikrobloga

  • 1
W jakim programie najlepiej zrobić diagnostykę komputera? Wczoraj nagle zwolnił mi do masakrycznej prędkości i nic się na nic nie da zrobić. Zamula tak, że szkoda gadać. Myślę, że to może być dysk, ale nie mam pewności. Proszę o pomoc, bo czekają mnie ważne mecze w #fm18. #pcmasterrace
  • 9
  • Odpowiedz
Zeób benchmark dysku w HD Tune. Możesz tam też wykonać test SMART, który wykaże nieprawidłowości. Tak poza tym, to sprawdź menedżer zadań, czy jakiś proces nie zjada zasobów komputera.
  • Odpowiedz
@FPNgda Na szybko to naciśnij ctrl+szift+esc i zobacz wykorzystanie procesora przez procesy a potem na wydajność wykorzystania dysku i cpu.
Potem pobierz Sysinternals Suite i uruchom process explorer i tam zobaczysz więcej szczegółów
  • Odpowiedz
@FPNgda: Ajm priti siur że ktoś kopie kryptowaluty na twoim procku bo pobrałeś jakiegoś syfa, zużycie 100% procka oznacza wydobycie a jeśli zużycie dysku sięga 100% od czasu do czasu oznacza to przepakowanie plików w folderze %tmp%

Także pierwsze co to zrób skan Malwarebytes ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I olaboga usuń tego Avasta...

Prefeeth z usług też możesz wyrzucić bo czasem tego typu problemy powoduje, zdarzyło
  • Odpowiedz