Wpis z mikrobloga

@sanglier Co jest nie tak?
Neosi są zatwierdzeni przez stolicę apostolska. Założyciel Opus Dei jest Świętym.
Odnowa nie jest sformalizowana jednolitą wspólnotą. Każda jest inna.
Foccolari nie wiem.

Jak masz jakieś pytania to mogę być prawnikiem neo i odnowy. Chociaż nie jestem z nimi powiązany.
  • Odpowiedz
@sanglier: siłą Kościoła jest jego różnorodność. Wymienione ruchy nie są ani sektami ale ubogaceniem KK. Tak samo jak jest wiele typów duchowości w KK i sobie nie przeszkadzają.
  • Odpowiedz
@zarowka12:
@inquis1t0r:
@Doment:
@JakTamCoTam:

Czemu sekty, bo każda ma z nich coś z sekty, że generalnie, można odejść, pozostając w KK, ale uważa się, że ta a nie inna najpełniej realizuje potrzebę istnienia wspólnoty wiernych.

Każda ma odchyły od liturgii rzymskiej, nauki - uwypukla, umniejsza różne aspekty.

Sekty też, bo mimo że często działają przy parafiach, to jednak są obok, nie żyją z wspólnota parafialną, a sami.

Pytanie,
  • Odpowiedz
@sanglier:

Czemu sekty, bo każda ma z nich coś z sekty, że generalnie, można odejść, pozostając w KK, ale uważa się, że ta a nie inna najpełniej realizuje potrzebę istnienia wspólnoty wiernych.


Kto tak uważa?

Każda ma odchyły od liturgii rzymskiej


Uogólniasz. Poza tym nie ma to związku z sekciarstwem.

nauki - uwypukla, umniejsza różne aspekty.


Tak samo każdy ksiądz. Każdy ma jakiś odchył i nie jest to nic złego.

Sekty
  • Odpowiedz
a ile razy przedtem wprowadzacie się w trans, "modlicie językami", mdlejecie?


@sanglier: widać, że masz zerowe pojęcie o Odnowie. Nie ma wprowadzania w trans. Modlitwa językami jest w Piśmie Świętym. I czepianie się, że ktoś zemdlał xD Przypominam, że spoczynek w Duchu dzieje się nie tylko na spotkaniach Odnowy i nie jest niczym złym.
  • Odpowiedz
@sanglier: Nie ma czegoś takiego jak wprowadzanie się w trans. W Odnowie dwie osoby posiadają dar modlitwy językami. Jest o tym mowa w Piśmie Świętym. Odsyłam, aby poszukać :) Nikt nie mdleje podczas spotkań wspólnoty. Spoczynek w Duchu Świętym najczęściej zdarza się podczas mszy o uzdrowienie czy uwolnienie. Zawsze w obecności kapłana.
  • Odpowiedz
@sanglier:

Właśnie jeśli byś zauważył nasz kościół ten w Polsce jest mocno przesiąknięty smutkiem, taka naleciałość po naszej historii(komunizm między innymi), a w Bogu mamy się radować, bo tam gdzie jest Bóg nie ma smutku ani strachu, i w odnowie staramy się radować w Bogu(nie jest to jednokrotnie łatwe, ale jeśli doświadczysz prawdziwego Ducha świętego do będziesz wiedział o czym piszę)
Odnowa jest częścią wspólnoty parafialnej tak jak i kółko różańcowe
  • Odpowiedz