Wpis z mikrobloga

Jakie polecacie słuchawki do 500zł? Mają być 'dla gracza z mikrofonem' - posiadam swoje 6 lat i już powoli szwankuje mikrofon a pokrycie gąbki pseudo-skórą zajechałem niemal do zera ( ͡° ʖ̯ ͡°) #pcmasterrace #pc #steam #gry #audio #sluchawki
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ElManiure: Jeżeli koniecznie muszą być z wbudowanym mikrofonem to hyperx cloud. Ale nic nie stoi na przeszkodzie by kupić doczepiany zalman zm-mic1 za jakieś 20-30 zł i wybrać sobie dowolne słuchawki w tym zakresie cenowym - jest z czego wybierać. Btw większość "gamingowych" jest gówno warta bo targetem są ludzie, którzy kupują nie dla jakości, lecz dla pewnego wizerunku. Hyperx które podałem są jednym z wyjątków, to rebrand dobrych słuchawek,
  • Odpowiedz
też myślałem o takim połączeniu, kupić dobre słuchawki plus mikrofon zewnętrzny pokroju Samson Go Mic / G Track, Behringer C1, Ble Yeti ale do tego bym musiał mieć kartę dźwiękową, plus słuchawki i wspominany mikrofon a cały kosztorys by się zamknął w grubo ponad 1000zł. A nie chce kupować syfu tylko coś co będzie służyć latami jak te które mam od 6 lat dlatego wolę wydać 400 czy 500zł
  • Odpowiedz
@IamHater: Które HyperX konkretnie polecasz? Zalezy mi też na wirtualnym 7.1 co najmniej ponieważ potrzebuje dobrego pozycjonowania dźwięku w takich grach jak Arma albo od nie dawana gram w Hunt: Showdown
  • Odpowiedz
@ElManiure: ale te wszystkie gamingowe słuchawki mają mikrofon warty max 20 zł, tyle że przyczepiony na stałe. Na integrze jedziesz? To zamiast wywalać wszystko na słuchawki kup kartę + słuchawki. Nie wiem czy te wszystkie 7.1 słuchawkowe to nie chwyt marketingowy, tutaj już ci nie powiem, poczytaj sobie recenzje czysto pod względem gamingu np na test-gear.pl
  • Odpowiedz
@IamHater: kolego uwierz mi że nawet wirtualne 7.1 a nie fizyczne w grach daje dużą przewagę. W takiej Armie jestem wstanie rozpoznać kierunek skąd leci chinook mimo że jest jeszcze 10 km od nas kiedy inni nic nie słyszą na swoich tracerach z tesco po 20 zł a potem 'miałeś racje'. Dźwięk jest dla mnie dość ważny i te 7.1 jest dla mnie wymagane, inni to nazywają fanaberiami ale być
  • Odpowiedz
@ElManiure: HyperX Cloud II. Ja mam HXC I juz z dwa lata i jestem mega zadowolony. Solidnie wykonane, do gier zajebiste, muzycznie tez wypadają bardzo dobrze. Druga generacja ma interesujące Cię 7.1. Będziesz zadowolony. Do tego są bardzo ładnie opakowane, dostajesz do nich dużo kabli, przejściówek, woreczek do przewożenia.
  • Odpowiedz
@ElManiure: Lol to może jeszcze, ale pozycjonowanie względem dźwięku w CS to chyba jedna z podstaw gry, nieprawda? xD ale czemu porównujesz od razu do tracerów za 20 zł, jak już to porównaj do dobrych słuchawek ^^ Zresztą 7.1 wirtualne to przecież produkt karty, słuchawki dalej mają dwa przetworniki - interesującą cię rzecz można więc zrobić w każdych słuchawkach. Tak patrzę i hypercloudy mają to 7.1 bazowo (mają wbudowaną kartę).
  • Odpowiedz
@ElManiure: Miałem Krakeny to połamały mi się dość szybko od ściągania/zakładania/trzymania na jednym uchu. Według mnie jakość wykonania słuchawek przez Razera to jest jakaś kpina. Z myszek i klawiatur byłem z kolei bardzo zadowolony. (a raczej klawiatury bo miałem jedna -Razer Lycosa. Chyba z 6 albo i wiecej lat ja uzywałem i używałbym nadal, ale zalałem ja browarem i przestały działać 2 przyciski :D). Kupisz co uważasz, ale nie wiem
  • Odpowiedz
@ElManiure
https://en-de.sennheiser.com/gaming-headset-game-one
Podobnie jak wyżej sugerowałbym jednak nie wierzyć w bajki o "7.1" w słuchawkach jak i wszystkich niesamowitych technologiach wirtualizacji dźwięku przestrzennego - dobrej jakości słuchawki + dobra karta dźwiękowa i nie zauważysz różnicy.
Jeżeli z gry wychodzi 7.1 to dobra karta bez problemu da radę z downmixem tego do 2.0.
Jak z gry wychodzi 2.0 to cóż, nie ma możliwości zrobienia z tego 7.1 czy jakiegokolwiek dźwięku przestrzennego bo
  • Odpowiedz
@ElManiure: Do grania - SteelSeries Arctis (3,5,7 co tam Ci będzie bardziej pasowało) do muzyki nie sa jakieś wybitne, ale jak zainstalujesz APO Equalizer to dają rade
  • Odpowiedz