Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi co się stanie jak dostanę przelew 1k pln i przekroczę kwotę wolną od zajęcia to co z pieniędzmi poniżej tej kwoty które na koncie będą ? czy będę miał możliwość wypłacenia tych pieniędzy które nie zostaną zajęte czy automatycznie nie będę mógł wykonać żadnej operacji na tym rachunku ?

#bankowosc #banki #pkobp wołam też @EkspertPKO bo rachunek w PKO BP.
J.....k - Mirki, powiedzcie mi co się stanie jak dostanę przelew 1k pln i przekroczę ...

źródło: comment_UQIt1T6HzTOhIsFypcENUbFW41haLf68.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JemSerek, zajęcie może być realizowane z konta prywatnego przez Bank wyłącznie ze środków ponad kwotę wolną (75% minimalnego wynagrodzenia za pracę - obecnie 1575 PLN)lub w przypadku zrzeczenia się przez Pana tej kwoty. Z kwoty wolnej może Pan korzystać. Dopiero po całkowitym wykorzystaniu kwoty wolnej jest zakładana blokada i realizowane jest zajęcie egzekucyjne, wtedy nie jest możliwa wypłaty tych środków. Na bieżąco może Pan sprawdzać, jaką kwotę Pan już wykorzystał
  • Odpowiedz
@JemSerek: Raz w miesiącu możesz korzystać z kwoty wolnej, tj. 1575 zł obecnie. Wszystko, co w danym miesiącu ponad tę kwotę - przekazywane jest przelewem do komornika, a ten następnie ma 4 dni na przekazanie pieniędzy wierzycielowi :).
  • Odpowiedz