Wpis z mikrobloga

@booolooo
Wszystko zależy jak się dogadacie, ja jestem jednak za dialogiem. Jeżeli faktycznie przekazanie obowiązków zajmie mniej to ja bym poszedł na rękę. Bałbym się, że mi rzucisz L4 w 3 tyg wypowiedzenia i jeszcze ekwiwalent za urlop będę płacił. A takto, przekażesz wiedzę następcy, wykorzystasz urlop, podamy sobie ręce i np. po 2 miesiącach się rozstaniemy. Z drugiej strony wiadomo jak jest z Januszami.
@booolooo: Ostatnim razem jak składałem wypowiedzenie to po prostu wziąłem 2 wersje. Jedną, za porozumieniem stron, którą preferowałem, a drugą ze standardowym czasem wypowiedzenia w razie gdyby pracodawca się nie zgodził. Proste, szybkie i bez zbędnego komplikowania.
@onlyigor: @Khorne_Flakes: To jest opcja jak masz z kim gadać, a nie jak dajesz pismo na sekretariat do korpo i nie wiesz nawet z kim gadać, bo w systemie nie masz dyrektora tylko wakat xD

Jednak w związku z grupówkami mam nadzieje, że dojdzie to do skutku. Oczywiście jeżeli się dogadam z nowym pracodawcą.
@booolooo Napisałeś też coś ze koniec miesiąca się zbliża. Jaki to ma wpływ na Twoje wypowiedzenie? Jezeli je złożysz np. w srode 28/02 to i tak okres wypowiedzenia będzie się liczył od soboty czyli 03/03 więc 03/06 wygaśnie teoretycznie świadczenie Twojej pracy. Nie licz czasem tutaj całych miesięcy że składasz 1 marca i 1 czerwca po 3 miesiącach jesteś wolny bo tak to nie działa.
@onlyigor: Ty tak na serio? XD Od soboty liczy się okresy wyrażone w tygodniach... Jeśli w umowie mowa o miesiącach to tak, wypowiedzenie liczy się w całych miesiącach! Niesamowite :) w przypadku kolegi złożenie wypowiedzenia 1.03 (bez porozumienia stron) powoduje, że będzie wolny dopiero 1.07. bo liczy się całe miesiące