Wpis z mikrobloga

tldr:


Drogie Mirki,

pijcie ze mno kompot( ͡° ͜ʖ ͡°)
Dzięki mojemu ostatniemu wpisowi ( https://www.wykop.pl/wpis/30178031/tldr-chce-naukowo-sprawdzic-czy-mirki-to-psychopac/ ) udało się uzbierać całkiem fajną liczbę przebadanych osób. Jestem Wam ogromnie wdzięczny i cieszę się, że odbiór był pozytywny, ale potrzebujemy więcej. Zauważyłem, że dużo więcej osób wypełniło kwestionariusze niż zostawiło plusa. Obserwujcie też #mirkobadanie . To istotne, żeby wpisy zyskiwały popularność, bo im więcej osób wypełni baterię testów, tym bardziej statystycznie istotne dane uzyskamy.

Postanowiłem pozbierać jeszcze trochę wyników, przypominając codzień o badaniu, żeby osoby, które jeszcze nie widziały miały możliwość wzięcia udziału.

W weekend przedstawię pierwsze wyniki. Potem musicie dać mi trochę czasu, muszę przygotować bazę danych w programie statystycznym. Co nam to da? Będziemy mogli uzyskać wyniki o wartości nie tylko sondażowej, ale i naukowej.

Będziemy mogli określić:
- zespół charakterystyk statystycznego Mirka w miarę realny obraz jego osobowości i zadowolenia z życia
- natężenie cech osobowości na tle innych grup
- związki między antyspołecznymi zachowaniami a niskim zadowoleniem z życia
- związki między cechami, a sposobem korzystania z Wykopu
- jeżeli moje umiejętności statystyczne okażą się wystarczające, to powinno udać się uzyskać wiązki przedstawiające różne typy użytkowników połączonych pod kątek podobnych wyników w poszczególnych podskalach.

Zapraszam wszystkich do plusowania, obserwowania i wypełniania kwestionariuszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdbJRWfvJFrXPv5kRNtbwQChDUXfbhRuz__FSEMF3IyxDscNg/viewform?usp=sf_link

#mirkobadanie #nauka #badania #przegryw #stulejacontent #psychologia #statystyka
  • 4
@itterasshai: Mój błąd, fragment instrukcji skopiowany z poprzedniego badania, dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@132qwe: Jest tak z dwóch przyczyn:

1. Same wyniki, nawet jeżeli znamy wartość maksymalną i minimalną nie dają żadnej wiedzy. Nie musi być tak, że wynik 7/10 jest wysoki. Potrzebny jest punkt odniesienia jak np. średnia i odchylenie standardowe ogółu społeczeństwa, albo grupy badanej. Można też stosować przedziały punktowe na podstawie danych