Wpis z mikrobloga

Kochane mireczki z #inzynieriasrodowiska!
Czy jest ktoś z was wstanie wskazać mi fajną i wartościową literaturę (w formie książkowej bądź elektronicznej np. jakieś materiały producenckie etc.) na temat wytwornic wody lodowej (ze skraplaczem chłodzonym wodą) oraz dry coolerów? Chciałbym się wgryźć w temat bo wydaje mi się, że moja wiedza na ten temat jest żałośnie mała i niewystarczająca ( ͡° ʖ̯ ͡°) a mam wrażenie, że książki które przeszły mi przez ręce poruszają temat raczej zdawkowo. Oczywiście może być w języku angielskim. Z góry piękne dziękuję ( ͡º ͜ʖ͡º)

#inzynieria #polibuda #hvac #politechnikapoznanska #technologia
  • 2
@kianpraty: ciężko w tej tematyce znaleźć rozsądną literaturę w postaci książki (może Ci się przydadzą: technika chłodnicza t.2 Ullricha, ale to trochę zbyt ogólna pozycja). Jeżeli znajdziesz - daj znać :).
Są artykuły w pismach branżowych, bądź na portalach (klimatyzacja, cyrkulacje, inżynier budownictwa), ale trzeba spędzić trochę czasu nad tym, w każdym razie polecam je.

Przejrzyj może materiały z Climavenety i Swegona. Są dostępne na ich stronie internetowej. Bardzo dużym producentem