Wpis z mikrobloga

Szukam w ramach prezentu dla ojca jakiejś książki a najlepiej serii książek poświęconej tematyce II wojny światowej.
Czy ktoś mógłby polecić coś godnego uwagi?
Aktualnie ojciec czyta pamiętniki Winstona Churchilla więc jakieś "ciężkie" pozycję też mile widziane.
#pytanie #ksiazki #historia
  • 15
  • Odpowiedz
@Guest666: Jest książka Robert Elliot Urquhart - Arnhem - operacja Market Garden pisarz brał w niej udział.
Follet - Igła - genialny thirler szpiegowski w WW2.
Wszystkie książki Suvorowa - polecam szczególnie akwarium.
  • Odpowiedz
@Snufkin_91: nad kilkoma książkami od Beevora właśnie się zastanawiałem czytając opinie

@Szrapnel: pytałem bo wiem że z tego okresu ojciec czyta najwięcej ale jeśli coś ciekawego to niekoniecznie tylko 2 wś.
  • Odpowiedz
@Guest666: Obecnie czytam David French "Armia brytyjska - 1919-1945". Ciekawa książka o przygotowaniach i prowadzeniu wojny przez Brytyjczyków. Nie opisuje bitew (a przynajmniej do momentu, w którym jestem nie opisuje), ale opisuje doktrynę, sprzęt, wyszkolenie, jakie błędy popełniono itp. Jest to jednak opracowanie typowo naukowe, a nie popularno-naukowe.
Niedawno czytałem też "Tajną wojnę Churchilla" Wołoszańskiego. Też fajna książka, ale to Wołoszański więc momentami jest to pisane jak powieść. Jeśli oglądałeś "Sensacje
  • Odpowiedz
@MarMac: po serii pamiętników wojennych Churchilla pewne będzie chciał odetchnąć na chwilę od armii brytyjskiej ale Normandia z niemieckiego punktu widzenia brzmi ciekawie
  • Odpowiedz