Wpis z mikrobloga

Będąc na poziomie początkującym B2 dam radę w rok przygotować się do #ielts tak żeby zdać to rzeczywiście około 7 z każdego modułu?
Jestem mocno zmotywowany i mógłbym co drugi dzień poświęcić nawet 2 godziny na naukę słówek/gramy etc. i jedyne co potrafię to właśnie uczyć się samemu, nie trawię chodzenia do szkół już tego próbowałem.

Czy ktoś korzystał tu z kursu "Road to IELTS"? Warto te 50$ wydać?
  • 8
@Dyktus: ogólnie z IELTS'em jest tak, że moim zdaniem nie ma dobrego kursu przygotowującego do tego. Temat jaki trafisz to totalny random. Może to być opis wyjścia do sklepu, przez coroczny spęd żółwi na plaży w Meksyku, jak również opis podzespołów, z których składa się turbina wiatrowa. Na ustnym zostałem zapytany o pamiątki z Polski. Kwestia tego - na co trafisz. Takie jest moje zdanie dotyczące tego egzaminu, dlatego najlepiej po
@VitalikPedoring: Rozmawiam z nativami codziennie w pracy :-)
Powiem tak skończyłem szkołę średnią z dobrym B2 i 95% na maturze z angola, ale podstawowej. Tylko to było no parę lat temu i dlatego mówię początkujący B2 bo troszkę słownictwa w szczególności wyleciało z głowy.
@yeloneck: Rozważam emigrację do Kanady/Australii :) a egzamin pozwala ominąć ten ichniejszy test językowy na wstępie. Po drugie fajnie byłoby coś zrobić, mieć jakiś cel.
Australi i tak odpada, bo nie mam studiów, więc raczej Kanada będzie łatwiejsza.