Wpis z mikrobloga

@maxwol: właściwie, to możesz to zrobić bez ustalania pozycji, ani flexów, ani niczego takiego. (aczkolwiek css-grid jest dobrą opcją do ogarnięcia). z natury jest elementem blokowym, więc zajmuje 100% swojego elementu "macierzystego" i tyle wysokości, ile w sobie ma. Ale jak ustawisz mu display "inline-block", to będzie już zajmował tyle pozycji, ile mu zadasz (bądź ile ma wewnątrz).

Może być to np coś takiego:
A-Baner
B-Menu

D galeria

Ale polecam obczaić
@maxwol: Jeszcze PS bo nie mogłem edytować: Przy używaniu floatów nie będzie ci brał pod uwagę interpreter tych kontenerów do wysokości strony. To bywa irytujące. A position relative i absolute używa się raczej, jak chcesz w niestandardowym miejscu (ponad wszystkimi elementami) ustawić jakiś obiekt wewnątrz kontenera. Wtedy kontener ma position: relative, a element, który chcesz ustawić position: absolute. I wtedy możesz sobie ustawiać pozycję dowolnie wzgledem kontenera z position relative
@rhaya: Nie no teraz na jsfiddle faktycznie widze, że całe 25% nie wchodzi. jak dasz np 24% to już git. I nie mam pojęcia dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tym bardziej że na bardzo podobnym kodzie u mnie na stronie jest git, może jakieś dodatkowe parametry html czy head robią tutaj coś