Wpis z mikrobloga

Nowoczesna...partia, która ostatnio zapraszała na spotkanie ws. ustawy o jawności, bo są zaniepokojeni zmianami, bo trzeba coś zrobić (patrz: zdjęcie w komentarzu), ale jak widać aktualna ustawa też nie bardzo im chyba pasuje (patrz: zdjęcie poniżej), bo termin odpowiedzi wydłużyli sobie do 3 miesięcy.
Przypominamy partii, że obowiązująca nadal ustawa o dostępie do informacji publicznej mówi jasno (Art.13 Ust.2): Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w terminie określonym w ust. 1, podmiot obowiązany do jej udostępnienia powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim udostępni informację, NIE dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku.
#watchdogpolska #prawo #prawodoinformacji #niebojsiepytania #ciagniemywladzezajezyk #polityka
Watchdog_Polska - Nowoczesna...partia, która ostatnio zapraszała na spotkanie ws. ust...

źródło: comment_be3fl2G8PikgdYOnJVSAlwl6Hpb3w596.jpg

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
@durielek: Czytałeś wpis?

mają wszystko rzucić i wam za 3 dni przekazać pełne wyciągi za cały rok?

Nie. Według ustawy o dostępie do informacji publicznej mają na to dwa tygodnie. Maksymalnie mogą przedłużyć proces udostępniania do dwóch miesięcy.
  • Odpowiedz
Zatapiamy?

@Watchdog_Polska: tego nie napisałem.

Tak na marginesie, można zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi...koniec. Można też zadawać pytania otrzymywać odpowiedzi i to wszystko udostępniać przy pomocy social media #pdk.

  • Odpowiedz
@kupidyn_ciemnooki: : Hej, mówimy o zalogowaniu się na konta bankowe, ściągnięciu wyciągu i ewentualnie usunięciu z niego adresów osób fizycznych. To da się zrobić w czasie krótszym niż 2 tygodnie, a już na pewno w 3 miesiące.
Poza tym, partia musi się trzymać istniejącego prawa.

Art. 13.

Termin udostępniania informacji publicznej

1.Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, nie później jednak niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, z zastrzeżeniem ust. 2 i art. 15 zasada pokrywania kosztów podmiotu udostępniającego informację publiczną na wniosek,
  • Odpowiedz
@Watchdog_Polska: Nie mam pojęcia, ile byłoby pozycji na takim wykazie, ale wydaje mi się, że sporo. Później trzeba popracować w programie graficznym i wymazać dane wrażliwe, a to trochę czasu zajmie, tym bardziej, że jest początek roku i trzeba się wyrabiać ze sprawozdaniami i rozliczeniami.

Co do drugiego waszego akapitu, to kiedyś pracowałem w instytucji państwowej i była ona dosłownie zasypywana wnioskami o udostępnienie informacji publicznej. Część wniosków była sensowna,
  • Odpowiedz
@kupidyn_ciemnooki:

Nie mam pojęcia, ile byłoby pozycji na takim wykazie, ale wydaje mi się, że sporo.

No to spróbujemy się dowiedzieć, ile jest takich pozycji.

Później trzeba popracować w programie graficznym i wymazać dane wrażliwe, a to trochę
  • Odpowiedz