Wpis z mikrobloga

Niech mi to ktoś wyjaśni logikę #pgnig
Na swoim koncie widzę, że mam stan konta -156,6zł ale w szczegółach przy wystawionych fakturach proforma (5szt do końca roku) widnieje opis, że są opłacone (domyslam sie, że z nadpłaty). Więc zalegam z opłatami czy nie? Zapytałem dlaczego widzę w systemie ebok.pgnig.pl informację o ujemnym stanie konta, sugerującym, że jednak zalegam z opłatami.

"Odpowiedź konsultanta
20.02.2018 10:52:30
Szanowny Kliencie, Informujemy, że w wyniku zawyżonego zużycia w fakturach proformach z dnia 15.01.2017r i po dokonaniu stosownego rozliczenia po odczycie harmonogramowym z dnia 08.01.2018r, powstała nadpłata w wyniku , której za zapłacone zostały faktury wystawione w dniu 10.01.2018r.Oprócz tego rozliczenia na Pana koncie pozostała nadpłata w wysokości 32,26 zł, która zostanie zaliczona na poczet przyszłych rozliczeń, o ile nie zażąda Pan jej zwrotu (formularz w załączeniu). Jednocześnie ,informujemy ujemna kwota salda oznacza nadpłatę (w stosunku do terminów płatności faktur). Są to zatem środki, które są już zaksięgowane na poczet faktury z terminem płatności, który nie minął. W Pana przypadku ujemna kwota salda zostanie zmodyfikowana z chwilą minięcia terminu płatności (19.11.2018 r.) faktury proformy (VFP/000202683/18). z poważaniem Dorota ....."

- dawno tak nie miałem doświadczenia z tak pokrętnym rozliczeniem jak i wyjaśnieniem prezentacji stanu konta.
#dom #januszebiznesu #pgnig #niewiemjaktootagowac
widmo82 - Niech mi to ktoś wyjaśni logikę #pgnig
Na swoim koncie widzę, że mam stan ...

źródło: comment_UsXK1RKmYxisgeeReXvxKtzEmwq2tPFH.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@staryhaliny: Saldo
W mojej ocenie system powinien byc czytelny i zrozumiały dla klienta a w 99% przypadków przedstawiania wyników finansowych, minus oznacza kwotę do zapłaty. Tak mam w przypadku opłat za mieszkanie, za wodę, za garaż... PGE podaje też + jako nadpłatę a - jako zaległości w pozycji: saldo
  • Odpowiedz
@widmo82: ujemne saldo oznacza dług/zaległość, wiec faktycznie niefortunnie to zrobili.

Niestety oni już tak maja. Faktury z PGNiG i Tauron to najbardziej nieczytelne faktury jakie w życiu widziałem.
  • Odpowiedz