Wpis z mikrobloga

Mirki pytanie z zakresu #kursy #szkolenia #dzialalnoscgospodarcza #cnc

Gdzie można zrobić dobry kurs z programowania CNC na terenie województw (małopolskie, podkarpackie). Chcę się tego nauczyć, obecnie pracuje, mam pieniądze więc wole wydać, żeby ktoś mnie wprowadził w podstawy niż poświęcać czas na nauke z internetu.

P.S. Oczywiście jeśli macie jakieś propozycje nauki z neta, też nie pogardze, ale głównie kieruje pytanie do osób, które na takim kursie były. Polecacie ?
  • 9
@Melakser: Siemens, Heidenhein, trochę tego jest - ale wszystko podobne. Klepać kod "z ręki" można na każdej maszynie, bo obsługujesz tylko osie (X, Y, Z), do tego dobierasz posuwy, obroty, chłodzenie, narzędzia. Na nowszych maszynach masz programy które same to wszystko dobierają - Ty tylko rysujesz w programie detal, wszystkie ścieżki dobiera sobie maszyna. Prościzna, dasz radę ;)
@mar_joz: Mirek, odblokowalbys pw? Chciałbym zasac Ci kilka pytań o kurs. Byly tam osoby zupełnie zielone w temacie? Jest sens robic kurs operator/programista, gdy nie ma sie zadnych podstaw ani doswiadczenia? Chcialbym zrobić kurs i zaczac pracę w Niemczech, ale w ogloszeniach widze, ze tam szukaja konkretnie frezerów/tokarzy/programistów, i bardzo zadko jest odpowiednik naszego "operatora" jako "maschinebediner". Na początku myslałem, że zrobię sam kurs na operatora, ale teraz już sam nie