Wpis z mikrobloga

Są tutaj osoby studiujące w UK na uczelniach z kategorii tych "lepszych", które byłyby w stanie powiedzieć jak ciężko dostać się na magisterkę na kierunki pokrewne informatyki i jak dużo jest tam nauki na studiach?
#studia #uk #informatyka
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GrubyBen: Magisterke? masz na mysli Msc Computer Science?. Pewnie bedzie latwo bo wiekszosc ludzi konczy na BEng lub Bsc, czwarty rok to najczesciej jeden duzy projekt samodzielny/w grupie, przedmiotow jako takich (moduly) malo bo na czwartym roku liczy sie juz nauka wlasna:).Dawniej bylo jeszcze latwiej sie dostac bo nie bylo pozyczki na tution fee/maintenance, teraz daja to moze wiecej ludzi przedluza sobie mlodosc:). Patrzac np tu:
http://www.lancaster.ac.uk/study/postgraduate/postgraduate-courses/computer-science-msc/#keyinformation

Entry requirements: Second
  • Odpowiedz
@kaktusak: No generalnie właśnie się zastanawiam jak oni rozpatrują kandydatów z Polski, oxbridge odpada ale tak zapatrywałem się na top 40 rankingu QS. No i raczej coś bardziej specjalistycznego niż CS, jakiś machine learning / big data.
  • Odpowiedz
@GrubyBen: Z tego co się orientuje to @Davidvia0 studiuje na Warwick - 57 miejsce w rankingu QS.

No generalnie właśnie się zastanawiam jak oni rozpatrują kandydatów z Polski, oxbridge odpada ale tak zapatrywałem się na top 40 rankingu QS.


Jak każdych innych. Spełniasz warunki, pozytywnie przejdziesz interview, masz publikacje i jesteś najlepszy - to Cię wezmą.
  • Odpowiedz
@GrubyBen: Tak, ja na Warwick skończyłem magisterkę. Jak coś to pytaj, ciężko jedynie o referencje (nauczyciele w Polsce nie bardzo po angielsku :P). To oczywiście zależy o uczelni, ale zazwyczaj masz 2 semestry wykładów (+ czasem jakieś laboratoria i prace pisemne) a potem sesję w stylu polskiej. Różnica taka, że masz tylko 1 termin. Poprawka (jedna) jest obwarowana wieloma warunkami. Po sesji masz 2 miechy na napisanie magisterki (ehm ..
  • Odpowiedz