Wpis z mikrobloga

Ale dobry kawałek "dyskusji" z Kanadyjskiego parlamentu, polecam wszystkim którzy uważają że tylko Polska to taki dziki kraj gdzie ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać jak ludzie.

W skrócie: kolejni mówcy kilkunastokrotnie zadają premierowi to samo pytanie domagając się odpowiedzi, on za każdym razem ich zbywa powtarzając zamiast odpowiedzi na pytanie slogany o tym jaki to jego rząd jest fajny.

#polityka #erystyka
KEjAf - Ale dobry kawałek "dyskusji" z Kanadyjskiego parlamentu, polecam wszystkim kt...
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Robert_Edwin_House: nie zwróciłem uwagi,

pewnie nigdy się z nim nie widział, ale fajnie obejrzeć jak z góry na dół olewa po kolei każdego mówcę zadającego mu to samo pytanie. Jak przekomarzanie się dzieci w piaskownicy, aż się prosi żeby ktoś mu tam spuścił łomot, jak przypominam sobie bójki z ukraińskiego parlamentu to mi się wydają bardziej cywilizowane od tego.
  • Odpowiedz
@Robert_Edwin_House: no tak powiedział.

Przypuszczam że jak zdarzy się pytanie które mu pasuje, to na nie odpowie. I pomyśleć że u nas "nie szanuje się" opozycji, na postępowym zachodzie nawet jak premier specjalnie przychodzi odpowiedzieć na pytania opozycji to na nie nie odpowiada. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I wygląda na to że taka "demokracja" nie przeszkadza mediom dopóki to prawica jest w opozycji.
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: to jest brak elementarnej kultury prowadzenia dyskusji, większość ludzi ma to za sobą w czwartej klasie podstawówki. Nie da się robić sensownej demokracji z ludźmi z którymi nie da się rozmawiać.

Sam w sobie brak odpowiedzi na pytanie nie jest niczym złym - jasne że są pytania na które nie należy odpowiadać, ale można po prostu powiedzieć że się na nie nie odpowie i dlaczego, szanując przy tym rozmówcę.
  • Odpowiedz
@KEjAf: a ty widziałeś nasz sejm? Skoro tam brak odpowiedzi na jedno pytanie uważasz za brak demokracji to co powiesz na brak możliwości zadawania pytań? I to nie w jakimś dobrowolnym spotkaniu PRM z parlamentarzystami, a przy podstawowej pracy sejmu tj. uchwalaniu ustaw?
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: Coś mi tu trochę p--------z.

1. Nigdzie nie mówiłem o "braku demokracji", tylko o niezwykle słabej jakości dyskusji. Nie wkładaj mi w usta rzeczy których nie mówiłem.
2. Podaj jakiś przykład na ten brak możliwości zadawania pytań u nas (link jakiś?).
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji: miałem na myśli tyle że u nas media narzekają na brak demokracji a tam media nie narzekają na brak demokracji. Ty to sparafrazowałeś jako "KEjAf twierdzi że nie ma demokracji". Widzisz różnicę?

Ad 2. Nie żartuję.

Zobacz co porównujesz - mój link - sytuacja w której premier, przyszedł odpowiedzieć na pytania opozycji i wyjątkowo bezczelnie je zbywa, nie udzielając
  • Odpowiedz
@KEjAf: No właśnie widzę różnicę i ta z Polski jest o wiele bardziej patologiczna.

Opozycji uniemożliwiono zabieranie głosu, więc zablokowano mównicę, a później w ogóle odmówiono wstępu na posiedzenie zamiast przełożyć obrady albo zdyscyplinować posłów.

Tutaj łykasz kłamstwa Piotrowicza jak wybitny pelikan. To jest ta sama sytuacja co w Kanadzie. Niektórzy posłowie powtarzali pytania, żeby uzyskać odpowiedź i nie uzyskali żadnej. Nawet na konstruktywne pytania, które nie były powtarzane np. od
  • Odpowiedz
@ZaplutyKarzelReakcji:

Tutaj łykasz kłamstwa Piotrowicza jak wybitny pelikan.


Dałeś mi link, przeczytałem to co tam było napisane, jak już pisałem, gdybyś dał link do nagrania z dyskusji to byśmy zobaczyli co w niej było. Jeśli chcesz coś poprzeć źródłem, to niech to będzie źródło a nie komentarz
  • Odpowiedz