Wpis z mikrobloga

@Trusky92 Smar się będzie trzymać jak nałożysz go i pocczekasz jakiś czas np. kilka godzin. Raz nałożyłem i po kilku minutach poszedłem katować to cała felga była obrzygana ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Trusky92: motul to taki apple wśród chemii, ludzie się jarają, że jak wlali olej motula do silnika to mają lepszy motocykl/samochód niż reszta osób na drodze.
Ja po zaaplikowaniu smaru jadę do końca ulicy na puszczonym sprzęgle, żeby smar się rozszedł po łańcuchu i zostawiam. Wiadomo, jak rozpędzisz łańcuch to wszystko się rozbryzga na motocykl, obręcz, nogawkę, więc prędkość minimalna jest ok.
@Trusky92: Cale mirko, nawet tak podstawową rzecz jak smarowanie łańcucha potrafi zamieszać.

Łańcuch smaruje się na ciepło czyli po jeździe, daje to najlepszy efekt rozejścia się smaru po całej szerokości rolki i penetracji pomiędzy ogniwa, potem trzeba dać te kilka.kilkanaście minut przerwy żeby lekka frakcja areozolu odparowała.

Smaruje się w momencie kiedy rolki zaczynają błyszczeć.

Smarowanie od dołu za zębatką zdawczą generuje najmniej bałaganu dookoła.

Co do czyszczenia łańcucha jeżdżonego na
@Trusky92 zazwyczaj używałem BEL-RAY SUPER CLEAN CHAIN LUBE, raz kiedy nie było go w sklepie wziąłem motula i mogę powiedzieć, że był to pierwszy i ostatni raz kiedy wziąłem smar tej marki :)
@Gixaar: Takie samo masz podejście do wymiany oleju itp? Jasne.. Jak nie posmarujesz co 500, albo raz czy dwa, czy pięć zapomnisz to pewnie nic się nie stanie ale po coś to napisali i warto się tego trzymać.