Wpis z mikrobloga

Mirki!!! nie wytszymie. Narzeczona będzie musiała gotować bigos na uspokojenie. Piszą sobie spokojnie pracę magisterską na #studbaza o produkcji alkoholu (interesuje się fermentacją, pisałem inżynierkę z drożdży i pracuję w browarze ( ͡° ʖ̯ ͡°)) i czytam o... bezglutenowych wódkach.CZYSTYCH BEZGLUTENOWYCH WÓDKACH. Pokażcie mi białko które wytrzyma, zacieranie, filtrację, destylację, rektyfikację, a na końcu wytrzyma w środowisku 40% etanolu.

Serio... Ciekawe kto pierwszy zarobił kasę na bezglutenowej wódce. I czy szybciej była bezglutenowa wódka, czy bezglutenowa woda.

Jeszcze potrafią pisać o sensacjach żołądkowych i biegunkach po wypiciu wódki z glutenem... Coś czuje, że większość studentów w juwenalia nabawia się nietolerancji glutenu.

#kiciochpyta pomyślelibyście kiedyś, że w wódce może być gluten? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#bekazpodludzi
  • 10
@KakaowyTaboret Widziałem bezglutenowe płatki kukurydziane. Podobno chodzi o to, że nie mają podczas produkcji kontaktu ze zbożami z glutenem, ale mi to wygląda na zwykły chwyt marketingowy.
@KakaowyTaboret: Marketing i reklama podstawą biznesu.

Człowiek to tak naiwna istota, że pozwoli sobie wmówić, że ma uczulenie na gluten. Oczywiście, że zdarzają się przypadki takich uczuleń i alergii, ale nie liczone w milionach.