Wpis z mikrobloga

Lechu (inpay) założył się ze Szczepanem (BentynCoin) o 1 BTC, że cena bitcoina osiągnie 50k USD do końca kwietnia. Szczepan zaś twierdzi, że BTC dobije w tym czasie do 30k. Kto waszym zdaniem wygra ten zakład?

Jakie są wasze typy? Kto w komentarzu wskaże właściwą cenę BTC na dzień 31.04 2018 otrzyma 10 RubyCoinów. Losowanie 1 maja 2018. :)

#bitcoin #kryptowaluty
tomosano - Lechu (inpay) założył się ze Szczepanem (BentynCoin) o 1 BTC, że cena bitc...

źródło: comment_EigxFOQX9WNS7Bydr4i9e4evHykCOrXj.jpg

Pobierz

Czy bitcoin osiągnie cenę 50k USD do 31 kwietnia 2018?

  • Tak 8.1% (29)
  • Nie 66.9% (238)
  • Raczej nie 16.9% (60)
  • 30k 8.1% (29)

Oddanych głosów: 356

  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pkub: Założmy że mam 100 BTC kupione kiedyś za 100$. Dzisiaj są warte 1000000$. "Wpompowałem" w rynek 100$ czy 1000000$? Więc nie kolego ludzie wcale łącznie nie zapłacili za te wszystkie krypto 500 miliardów dolarów.
  • Odpowiedz
@pkub: xD nikt nie musial sprzedac/kupic btc aby cena urosla.

Wystarczy że pojdzie nius ze lubie placki co spowoduje wzrost ceny btc bo ludzie ustawia skup/sprzedaz 1000$ wyzej.
Do tego nie musi byc przeprowadzona zadna transakcja :)
A MC jest sporo przeszacowany jesli chodzi o tak mlody rynek jak krypto bo mga duzo wszelkiej masci coinow jest gdzies zamrozona zgubiona hodlowana. ilosc btc zgubionych szacuje sie na 3miliony (x10 000,
  • Odpowiedz
@John_archer: aby zarobić 1000000$ to musisz je sprzedać więc kto inny musi wpompować tą kwotę na giełdę. @turtelian nie rozumiem. Coz tego ze ty wystawisz sprzedaż za 1milion nawet ktoś to musi kupić więc wyłożyć ten milion, więc pieniądze lądują na giełdzie.
  • Odpowiedz
@pkub: ok, idzie nius "turtelian lubi placki" wszyscy na świecie hodlują bo nie wiedzą jak to wpłynie jedynie ja wystawiam oferte za miliard dolarów sprzedaż a ty za 1 dolar kupno.
Wg metodologii liczenia MC bitcoin jest wtedy warty 0,5miliarda dolarów (+0,5$). Mimo że nikt go nie kupił po takiej cenie :)
MC zwlaszcza w mlodych rynkach (rynku krypto zwlaszcza !) jest obarczony bardzo duzym bledem w stosunku do wpompowanych
  • Odpowiedz
aby zarobić 1000000$ to musisz je sprzedać więc kto inny musi wpompować tą kwotę na giełdę.


@pkub: Ale nie sprzedałem a ktoś inny nie wpompował. Taką sytuację rozpatrujemy.
  • Odpowiedz
@John_archer: no to przecież nie zwiekszy się o nic marcetcap. Marcet cap to ilość coinów * ich aktualna cena. Nie sprzedałeś to cena coina nie ruszy. Cena coina to nie jest cena po jakiej ty wystawisz sobie ofertę
  • Odpowiedz
@pkub zafiksowałeś się na swoim przykładzie. Dobrze ci tu ludzie tłumacza.

Jeszcze inaczej tłumacząc. Jeśli market cap wzrośnie o 100 miliardów to wcale NIE oznacza, że wpłynęło na giełdy 100 miliardów.
  • Odpowiedz
@pkub: xD. Rany. Ty cały czas twierdzisz że MC = się ilosc wpompowanej kasy w rynek. Udowodniłem ci już że to nieprawda. Tak samo jak MC spada to nie znaczy że ta kasa z rynku fizycznie "wyparowała"
  • Odpowiedz
@drakkar: To wiem, tak jak pisałem wystarczy że jedna osoba nagle kupi coina za 100miliarda i mc był by ogromny za jakaś 1 milisekundę. Ja nie pisze o tym że dokładnie tyle kasy jest potrzebnych by zwiekszyc marcetcap x5 to potrzeba 5x tyle kasy. Rozpocząłem od tego by Bitcoin kosztował 50k usd to marcet cap musiał by urosnąc około 5x (przy zalozeniu ze oczywiscie wszystko urosnie a nie nagle sam
  • Odpowiedz
@John_archer: zobacz co jest pod ta wypowiedzią.

market cap własnie pokazuje ile jest tej kasy, bo w twoim przykladzie teraz kazdy posiadacz coina może go sprzedać za 1000$. Oczywiście twoj przyklad jest odrealniony. Ale tak własnie pokazuje ile jest warty rynek. I żeby ciągle rósł potrzebne są nowe pieniądze.
  • Odpowiedz