Wpis z mikrobloga

Mirce i Mirabelce.
Jak już mieszkacie poza domem i odwiedzacie rodziców to zajrzyjcie do ich apteczki. Ja robię to regularnie, raz-dwa razy do roku i zawsze coś wykopię (pic rel) . Czasem to przeterminowany magnez, czasem coś, co biorą rzadko, więc lek się zestarzeje i leży "w razie czego". Leki po terminie szkodzą, nie działają, mogą uczulać, kumulować w organizmie (nie wyplukiwac), co moze doprowadzić do zatrucia, perforacji żołądka itp.
#medycyna #leczsiezwykopem #protip
Nie przeczę, że komuś takie leki działają i powie, że nie mam racji. Zawsze jest wyjątek. Byle z rozsądkiem.
ostulemijo - Mirce i Mirabelce.
Jak już mieszkacie poza domem i odwiedzacie rodziców...

źródło: comment_kKkbDeUfBeBLSbWiyKXtGban14GN5l8x.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ostulemijo: działanie większości leków może się co najwyżej z wiekiem osłabić ale nawet 10-15 letnie powinny działać, są oczywiście wyjątki ale to byś musiał już znaleźć na własną rękę w internetach. dużo zależy od sposobu przechowywania. leki najlepiej trzymać w chłodnym suchym i zaciemnionym miejscu np. w lodówce czy klimatyzowanym pomieszczeniu.
  • Odpowiedz
@Nicy:
Po latach spotkało się trzech przyjaciół z LO. Chcąc, nie chcąc rozmowa zeszła na teściowe.
- Ja - mówi ten z IVd, który skończył medycynę - załatwię gdzieś cyjanek i dodam ku*wie do kawy.
Ten po politechnice ( z IV c), zapodaje swój pomysł:
- Wezmę ku*wa pożyczkę, kupie starej pipie Renault Clio i przetnę przewody hamulcowe. Niech się rozwali na drzewie,suka.
Gość z klasy sportowej, którego losy rzuciły na
  • Odpowiedz