Wpis z mikrobloga

taguj to afera, oszukujo i co tam jeszcze, niech leci dla szerszej publiki, szczególnie z opisem Mandaryna


@KrolWlosowzNosa: ale ty zrozumiałeś co on napisał? To nie powoduje zwiększenia zatrucia a wręcz przeciwnie, zmniejsza

Opony, w zależności od technologii jaką dysponuje cementownia, spalane są w częściach - po ich uprzednim rozdrobnieniu - lub w całości. Dla tej gałęzi przemysłu to bardzo cenne paliwo, ponieważ opony mają wyższą kaloryczność w porównaniu do
  • Odpowiedz
@uosiu: Zgadza się, ale pytałeś do czego można jeszcze używać poza spalaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) BTW problem palenia wszystkiego co popadnie moim zdaniem może tylko rozwiązać niska cena gazu ziemnego, a nie jakieś zakazy itp.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: tak, tak właśnie uważam, jeśli miałeś kiedykolwiek kontakt ze sprawnym działem zaopatrzenia opiera się to często na szukaniu lukratywnej metody pozyskania alternatywnych dostawców.
Z doświadczenia: czy myślisz, że firmy które przerabiają opony na miał szukają ich na OLX?! odpowiadam: tak. Osobiście oddałem takiej firmie niemal 700opon po byłej wulkanizacji po tym jak wystawiłem ogłoszenie właśnie na OLX.
Jest XXI wiek, niech Cię nie dziwi, że ludzie korzystają z internetu.
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: odnosząc się jeszcze do niewielkich ilości takich jak wspomniany bus tego granulatu - jeśli nie będzie tym zainteresowana sama cementownia, na pewno nie odpuści okazji taniego pozyskania tego surowca firma która tą cementownię zaopatruje. Handel opiera się na zysku. Jeśli ten granulat jest odpowiednio tani, rynkowej ceny nie znam, to równie dobrze ktoś z wewnątrz biznesu może to wychwycić, kupić i sprzedać dalej.

Tak między innymi odbywa się handel
  • Odpowiedz
@KrolWlosowzNosa: prastarą anegdotą: to, że masz nóż w kuchni nie znaczy, że będziesz nim zabijał.

Myślę, że januszom wąsaczom raczej nie chciało by się kombinować a tym bardziej o zgrozo płacić za cokolwiek. Swoją drogą dziwi mnie zawsze jakim cudem nie dochodzi do zapłonów sadzy w przewodzie kominowym u ludzi którzy palą różnym ścierwem skoro zdarza się to nawet u ludzi nie wykonujących przeglądów a palących węglem.
  • Odpowiedz
@pepies: Mam kolegę w Straży i wiem, że do pożaru sadzy dochodzi bardzo często. Bywa, że ludzie nawet nie wiedzą, że od kilku godzin jara się w kominie. Dopiero jak tynk w domu pęka, albo sąsiad zauważy płomień z komina, wzywają straż. Oprócz tego jest jeszcze ryzyko rozszczelnienia komina (czego doświadczyłem) spowodowane korozją budulca związaną z 20latami palenia czym się da.
Wynajmowałem przez kilka lat stary dom, mimo że paliłem
  • Odpowiedz
@pepies: A za ile skupują takie opony? Pytam, bo zdziwiła mnie ta niska cena, wychodzi jakieś 250 złotych za tonę podczas, gdy najtańsze miały kosztują z 500.
  • Odpowiedz
@Bolszoj: nie skupują. Zgodnie z nową ustawą musisz zapłacić za utylizację i są firmy które odbierają po 1,5-2zl netto za sztukę (ty płacisz a nie one :) )
A tacy goście z olx zabierają za friko
  • Odpowiedz