Wpis z mikrobloga

@beh1: Ja spotkałem kilku ( ze mną włącznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) którzy propagują tą teorię dla jaj. Motyw jest następujący: znajdujesz ćwierćinteligenta któremu się wydaje że jest mądry i zaczynasz czarować faktami. Zazwyczaj okazuje się że taki zawodnik nie jest w stanie wytłumaczyć mechanizmu pór roku czy innych podstawowych faktów i zaczyna się fantastycznie plątać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@zly_wuj: Umilałem sobie noc filmikami o płaskiej ziemi (bez żółtych napisów) i w jednym z nich powiedział o książce "200 dowodów na to że ziemia nie jest wirującą kulą" i że NIKT nie zdołał obalić tych dowodów, no to patrze czytam i np. "Jeśli Ziemia naprawdę obraca się z prędkością 1000 mph w kierunku wschodnim to pionowo wystrzelone kule armatnie i inne pociski powinny spaść znacząco oddalone w kierunku zachodnim... blablabla"
@beh1: Stary - ja to kiedyś powiedziałem typowi że skoro ziemia jest kulą to butelka raz kulnięta po ziemi powinna się toczyć w nieskończoność, a jednak nie i jak on mi to wytłumaczy? Nie potrafił. Płaskoziemia to zabawa dla bystrych kpiarzy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@beh1: @zly_wuj:
Na pewno jest dużo osób które trollują, ale zapewne jest też spora grupa która wierzy w to na poważnie. Płaska ziemia jest nie mniej absurdalna niż takie #!$%@? kreacjonistów że świat ma 6000 lat - kreacjoniści też naginają fizykę, geologię i inne nauki (np.: wymyślając c-decay czyli że prędkość światła zwalnia wraz z czasem, żeby uzasadnić dlaczego widać światło gwiazd oddalonych o ponad 6000 lat świetlnych), a mimo
@zly_wuj:
Nie wiatr, bo raz że wtedy nie uwidoczniałoby się to w hali, a dwa że żaden wiatr nie może powodować zmiany w trajektorii góra-dół (co ma miejsce przy strzelaniu w kierunkach wschód-zachód, przy strzelaniu na wschód pocisk ma większą prędkość i trafia wyżej).
Ale masz rację z tym że ludzie w większości nie potrafią udowodnić tego że Ziemia jest kulą
@beh1: powiem Ci coś, ja spotkałem 2 osoby wierzące w te brednie i serio są to ludzie, którzy mają m.in. takie same prawa wyborcze jak normalni obywatele